Żegluga

Sejm przyjął w piątek poprawki Senatu do ustawy o zmianie ustawy o żegludze śródlądowej, ustawy o organizacji rynku rybnego oraz ustawy o rybołówstwie morskim. Poprawki mają charakter redakcyjny.   

"Komisja rozpatrzyła powyższą ustawę na posiedzeniu 13 marca br." - powiedział w piątek przed głosowaniem poseł sprawozdawca Sylwester Chruszcz. Jak dodał, "Senat zaproponował dziewięć poprawek o charakterze redakcyjnym oraz doprecyzowującym".

Sejm przyjął wszystkie zaproponowane przez senacką komisję poprawki.

Celem noweli jest podniesienie poziomu polskich standardów bezpieczeństwa w żegludze śródlądowej i ujednolicenie systemu wymagań technicznych dla statków żeglugi śródlądowej oraz doprecyzowanie procedury administracyjnej w tym zakresie.

Rządowy projekt zmiany ustawy z 21 grudnia 2000 r. ma na celu wykonanie prawa Unii Europejskiej. Chodzi o implementację dwóch dyrektyw unijnych: z 14 września 2016 oraz 18 kwietnia 2018 r.

Nowe przepisy zakładają wprowadzenie możliwości uzyskiwania przez armatorów nowego dokumentu, to jest uzupełniającego świadectwa zdolności żeglugowej, ustalenie nowych wymagań i procedur dotyczących uznawania instytucji kwalifikacyjnych i wprowadzenie możliwości odnawiania dokumentów bezpieczeństwa.

Przepisy dają także możliwość upoważnienia przedsiębiorców do instalacji, naprawy, konserwacji i wymiany sprzętu nawigacyjnego w celu wydawania świadectw dotyczących radarowego sprzętu nawigacyjnego lub wskaźników skrętu statków i jego badania. Znalazł się tam także zapis o przyznaniu osobom zainteresowanym uprawnienia do wglądu do unijnego świadectwa zdolności żeglugowej.

Kacper Reszczyński

 

0 Zegluga srodladowa
Czy to jakis baner reklamowy, ta zegluga srodladowa!?
15 marzec 2019 : 20:07 Stary Kolejarz | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.0845 4.1671
EUR 4.2992 4.386
CHF 4.6143 4.7075
GBP 5.1641 5.2685

Newsletter