Żegluga

Pracownicy Polskiej Żeglugi Bałtyckiej protestują przeciwko prywatyzacji kołobrzeskiego armatora. Pismo w tej sprawie wysłali o premier Ewy Kopacz. Uważają, że skoro spółka przynosi zyski, to jej prywatyzacja jest zbędna.

Autorzy listu podają przykłady Polskich Linii Oceanicznych, Dalmoru i Transoceanu, które po prywatyzacji przestały istnieć.

Czytaj także:  List otwarty załogi Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A. w Kołobrzegu do Premiera RP

Pracownicy Polskiej Żeglugi Bałtyckiej chcą, aby ten armator pozostał spółką Skarbu Państwa, mówi Kazimierz Sikora z PŻB. Jak dodaje, prywatyzacja powinna zostać wstrzymana.

- Jeżeli firma sobie radzi na wolnym rynku, to nie widzimy podstaw do jej sprzedaży. Niech funkcjonuje i płaci podatki w kraju - argumentuje Sikora.

W liście do premier Ewy Kopacz pracownicy PŻB zwracają uwagę, że firma, która zostanie wybrana przez Ministerstwo Skarbu Państwa będzie mogła poznać finanse PŻB. To groźna sytuacja dla tego armatora ponieważ pięć spółek, które chcą kupić PŻB działają na rynku promowym i po poznaniu dokumentów polskiej spółki będą mogły wykorzystać poznane w ten sposób informacje do pozbycia się konkurencji - uważają pracownicy Żeglugi.

W PŻB pracuje dziś 600 osób. Firma chwali się, że w ciągu ostatnich trzech lat wypracowała 50 milionów złotych.

 

 

0 czarne myśli
Nie liczyłbym na list do pani Kopacz, pomóc może tylko nagłośnienie sprawy w mediach i akcja protestowa, jestem z Wrocławia i wiem jak wyglądała sytuacja z firma Mastercook która też przynosiła dochód i zatrudniała prawie 2 tyś ludzi. W rządzie nikt nie analizuje w dłuższej perspektywie tylko kasa dziś i teraz a co za 10 lat ?????
04 styczeń 2015 : 08:11 A&P | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.1028 4.1856
EUR 4.2262 4.3116
CHF 4.5159 4.6071
GBP 5.0922 5.195

Newsletter