ARiMR zaprasza do składania wniosków o przyznanie wsparcia w ramach środka 3.1 "Działania wspólne", które wchodzi w skład PO RYBY 2007 -2013.
Pomoc można otrzymać na restrukturyzację uznanych organizacji producentów, a także na inwestycje w sprzęt i infrastrukturę związaną z produkcją, przetwórstwem lub obrotem produktami rybołówstwa lub unieszkodliwieniem odpadów i ścieków.
Ważne jest, że do objęcia dofinansowaniem będą brane pod uwagę jedynie te koszty kwalifikowalne, które zostaną poniesione do 31 lipca 2015 r. Wnioski o przyznanie wsparcie na "Działania wspólne" można składać od 10 marca do 23 marca 2015 r. w oddziałach regionalnych Agencji właściwych ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę ubiegającego się o pomoc. Wsparcie będzie przyznawane do wyczerpania środków finansowych, zgodnie z kolejnością złożenia prawidłowo wypełnionego i udokumentowanego wniosku o przyznanie pomocy.
Termin oraz warunki przyznanie wsparcia w ramach środka 3.1 "Działania wspólne" podał do publicznej wiadomości Prezes ARiMR Andrzej Gross za pośrednictwem ogłoszenia zamieszczonego 19 lutego 2015 r. w dzienniku ogólnopolskim oraz na portalu internetowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
fot. H. Bierndgarski
na kolana z dziadami.
Wynika to z faktu, że decydenci z Warszawy odpowiedzialni za restrukturyzację oraz odpowiednie dostosowanie nakładu połowowego do zasobów obszaru Morza Bałtyckiego nie do końca odrobili lekcję w opinii Komisji i spowoduje to bardzo bolesne konsekwencje w kwestii finansowania kolejnych działań związanych z polskim rybołówstwem.
Oto dowody na w/w tezę:
Po przeanalizowaniu treści raportu należy stwierdzić, że nie jest on przygotowany zgodnie z wytycznymi Komisji. Przedstawione w raporcie dane utrudniają analizę porównawczą, ponieważ obejmują różne lata, a użyte wskaźniki oceniające poszczególne aspekty działalności floty rybackiej są inne, niż te wskazane w wytycznych Komisji. Raport stwierdza, że w polskiej flocie rybackiej istnieją nadmierne zdolności połowowe. Nie przedstawia jednak planu działań, mających je wyeliminować.
Zgodnie z art. 288a Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej rozporządzenie ma zasięg ogólny. Wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich Państwach Członkowskich. Takim aktem prawnym Unii Europejskiej jest właśnie WPRyb. Jednak po roku obowiązywania tego rozporządzenia jasno widać, że Polska nie wypełnia jego wymogów.
Panowie Rybacy !!!
DO RAPORTU WYSTĄP !!!
Panie Kazimierzu Plocke !!!
DO RAPORTU WYSTĄP !!!
DO LEWATYWY MÓZGU !!! MARSZ !!!
ewentualnie, w jakim zakresie przeprowadzać dalsze złomowanie jednostek rybackich. Zdaniem Z. Karnickiego wizji w tym zakresie brakuje i powinna zostać jak najszybciej wypracowana wspólnie przez sektor i administrację, tym bardziej,
że złomowanie jednostek może być prowadzone jedynie do
końca 2017 roku."
WIDAĆ TEN PAN DR. Z.KARNICKI ALBO UDAJE GREKA, ALBO TYTUŁ NAUKOWY OTRZYMAŁ ZA ZASŁUGI NA INNYM POLU (POLITYCZNYM).
WYPOCINY JEGO AUTORSTWA PRZEDSTAWIAJĄCE PEŁNĄ ANALIZĘ DOSTOSOWANIA NAKŁADU POŁOWOWEGO DO 2013 I STANOWIĄCE KLUCZOWY DOKUMENT POLSKI DLA KOMISJI EU W REALIZACJI ZAŁOŻEŃ WYDATKOWANIA PIENIĘDZY UNIJNYCH NA LATA 2007-2013, KTÓRYCH EFEKTY INWESTYCJI W MODERNIZACJĘ ORAZ REDUKCJA NAKŁADU POŁOWOWEGO MIAŁY DOPROWADZIĆ DO UTWORZENIA ŚCIŚLE OKREŚLONEJ ILOŚCI JEDNOSTEK W POSZCZEGÓLNYCH SEGMENTACH DŁUGOŚCIOWYCH, KTÓRE W EKONOMICZNYM POJĘCIU MOGŁYBY REALIZOWAĆ EKSPLOATOWANIE NATURALNYCH ZASOBÓW BAŁTYKU Z UWZGLĘDNIENIEM I POSZANOWANIEM TYCH ZASOBÓW UWZGLĘDNIAJĄC ICH ŚMIERTELNOŚĆ POŁOWOWĄ.
FINAŁ JEST TAKI, ŻE BIEDA ZAGLĄDA WSZYSTKIM W ODBYT - WSZYSTKIM TYLKO NIE PANOM DOKTOROM I PANOM DYREKTOROM.
"FACHOWCY" MAJĄ SIĘ DORZE - PENSJA REGULARNIE CO MIESIĄC WPŁYWA NA ICH KONTO...
PortalMorski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.