Dar Młodzieży opuścił już port w Dakarze. Niemal trzy dni spędzone w Senegalu były pełne wrażeń zarówno dla załogi, jak i mieszkańców Dakaru.
Członkowie załogi mieli okazję zwiedzić stolicę Senegalu oraz Muzeum Niewolnictwa. Wzięli udział w spotkaniach z miejscową Polonią, oraz spotkali się z misjonarzami i rozegrali mecz piłki nożnej. Opiekę nad obsadą polskiej fregaty roztoczyła pani Margareta Kassangana, ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Senegalu.
Żaglowiec uroczyście przywitała i pożegnała orkiestra armii senegalskiej razem z Oumarem Guèye, ministrem spraw morskich. Uczestnikom było żal opuszczać ten wspaniały port, ale z niecierpliwością wypatrują kolejnego lądu. Tym razem zmierzają do Kapsztadu.
Senegal jest liderem francuskojęzycznej części Afryki Zachodniej i jednym z bardziej demokratycznych, proeuropejskich i dobrze zarządzanych państw Afryki, a ponadto najstabilniejszym krajem w regionie.
Ponadto, Senegal wdraża bardzo ambitny plan „Sénégal émergent”. Może to stanowić okazję do współpracy w zakresie gospodarki morskiej, w tym edukacji i rybołówstwa. Polska udziela Senegalowi znacznej pomocy rozwojowej oraz realizuje projekt budowy szkoły morskiej w Dakarze.
rel (MGMiŻŚ)