Żegluga

Kołobrzeg 19 styczeń 2015r.

Minister Skarbu Państwa
Pan Włodzimierz Karpiński

W imieniu załogi Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A. w Kołobrzegu zwracamy się z apelem do Pana Ministra o zakończenie procesu prywatyzacji bez rozstrzygnięcia.

Prywatyzacja naszej Spółki w chwili obecnej nie ma żadnego uzasadnienia z wielu względów. Uważamy, że prywatyzacja ta w chwili obecnej jest nieporozumieniem i szkodzi nie tylko 600-osobowej załodze PŻB S.A., ale także Skarbowi Państwa. Spółka nasza w ciągu najbliższych dwóch lat wypracuje zysk większy niż uzyskane środki z jej sprzedaży.

Zwracamy Pana uwagę na:

1. Celem prywatyzacji spółek państwowych ma być ich dokapitalizowanie, pomoc tym jednostkom, które mają problemy finansowe.
Nasza Spółka rozwija się dynamicznie, przynosi ogromne zyski (ponad 50 mln zł), inwestuje we flotę promową. W najbliższym czasie do eksploatacji wejdzie prom o wartości ponad 140 mln zł.
2. PŻB S.A. doskonale radzi sobie z potężną konkurencją na rynku przewozów pasażersko – samochodowych.
3. Program rządowy, mający chronić i odbudowywać gospodarkę morską, powinien osłaniać i wzmacniać nasze przedsiębiorstwo, ponieważ jesteśmy jednym z dwóch pozostałych, polskich armatorów.
4. Spółka zatrudnia jeszcze 600 osób, które prawdopodobnie nie zostaną zatrudnione przez inwestorów (jak to miało miejsce przy poprzednich próbach prywatyzacji PŻB). Pogłębi się bezrobocie w naszym regionie, które jest i tak jednym z najwyższych w kraju.

Mając powyższe na uwadze, prosimy Pana Ministra o podjęcie decyzji i przerwanie procesu prywatyzacji Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A.

Załoga naszej Spółki jest zdecydowana i gotowa do przejęcia zakładu w swoje ręce w formie Spółki Pracowniczej.

W przypadku braku pozytywnej decyzji z Pana strony, związki zawodowe i załoga PŻB S.A., podejmą odpowiednie kroki przewidziane prawem w celu zapobieżenia likwidacji kolejnego, polskiego armatora.
Liczymy jednak na zrozumienie ze strony Pana Ministra i pomoc naszemu przedsiębiorstwu oraz jego załodze.

 

Przewodniczący Związków Zawodowych PŻB S.A.

Eugeniusz Matuszczak
Kazimierz Sikora

Do wiadomości:

1. Premier Rządu RP
2. Parlamentarzyści
 

+3 Ostatnio
uprawomocnił się geszeft sitwy PO polegający na wyprowadzeniu majątku Polskich Kolei Linowych (w tym na Kasprowy Wierch) łącznie z gruntami Parku Tatrzańskiego do nowego właściciela w Luxemburgu.
20 styczeń 2015 : 11:16 Miro | Zgłoś
+4 PRL wciąż żywy ???
Jakie 600 osób? załogi są na kontraktach via Cypr !!! Nie mają ZUSu itd. To tylko chodzi o układ kołobrzeski i własne stołki, przede wszystkim o stołki związkowców którzy dla załóg niczego nie tworzą. Jedynie doją firmową kasę.
Stach przed rozwiązaniem układów i układzików kołobrzeskich, szerokiego wachlarza nepotycznych powiązań oraz zakręcenia kurka z nielimitowanym miodkiem na dla nich WIELKIE oczy !!!
Koniec z prywatą za państwową kasę !!!
20 styczeń 2015 : 14:16 mc2 | Zgłoś
0 600 osób załogi , masakra
600 osób na trzech promach, to jest przegięcie pały w biały dzień, wszystko z państwowych pieniędzy,
... to już dawno powinno byś w prywatnych rękach,
biuro mają większe niż DFDS, siedzą i pierdzą w taborety,
21 styczeń 2015 : 03:43 mietek | Zgłoś
+3 prom
KOMUNO WRÓĆ!!! Takie modły wciąż słychać na burtach promów PŻB. Wrzód na dupie podobnie jak polskie nierentowne kopalnie. Prawdziwa prywatyzacja, odejście polityków od rządzenia przedsiębiorstwem , utemperowanie związkowych oligarchów , tylko to może uratować PŻB.
21 styczeń 2015 : 12:55 ssszymek | Zgłoś
-1 Literackiego Nobla dla autoròw
Boże co za gniot. Ktoś tu uzurpuje sobie prawo do prezentowania zdania zalogi a nie potrafi sklecic kilku zdań. Panowie na szczescie w Warszawie maja sprawne niszczarki wiec nie bedzie problemu z miejscem zdeponowania tego dziela.... I jeszcze to "podejmą odpowiednie kroki przewidziane prawem". No to jazda. Sugeruje juz zaczynac bo za chwile bedzke za pozno!
21 styczeń 2015 : 20:34 Wielbiciel-Szczecin | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.1055 4.1885
EUR 4.2304 4.3158
CHF 4.5143 4.6055
GBP 5.0895 5.1923

Newsletter