W piątek rano do Kapitanatu Portu w Ustce i Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni trafiła informacja z jednostki wędkarskiej Hunter o uszkodzonym wale napędowym. Statek jest bez napędu i dryfuje.
Jednostka z wędkarzami na pokładzie znajdowała się około 15 mil na północ od Ustki, macierzystego portu jednostki. Statek całkowicie stracił napęd, a kapitan dowiadywał się o możliwość holowania.
Niestety w międzyczasie okazało się, że urwany wał wycofał się z dławicy i istnieje zagrożenia zalania maszynowni wodą. Dlatego służba ratownicza podjęła decyzję o podjęciu z pokładu wędkarzy i odholowaniu jednostki do portu.
Z portu morskiego w Łebie wysłano jednostkę SAR 1500 Huragan, która ma przejąć na pokład wędkarzy. Natomiast z portu w Ustce wyszedł SAR 3000 Orkan, który zajmie się holowaniem uszkodzonej jednostki do najbliższego portu. Obecnie jednostki dopływają na miejsce.
Hubert Bierndgarski
Sam zadzwonię na CBŚ żeby mieli oko na port Kołobrzeg i na pana insp.Juzwiaka
Nawet statystyki jemu nie pomogą bo wyładunku są monitorowane.
W poniedziałek zapewne pedzie to w prokuraturze .
Zgodnie z definicją art. 212 § 1 Kodeksu karnego zniesławienie polega na pomawianiu o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności. Zniesławić można nie tylko pojedynczą osobę fizyczną, ale także grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej. Zniesławienie musi odnosić się do postępowania (np. głosimy, że pan X prowadzi bardzo niemoralne życie) lub właściwości (np. ogłaszamy, że pan Y jest narkomanem lub stwierdzamy, że działanie spółki A jest pozbawione profesjonalizmu).
Oskarżenie prywatne – zniesławienie
Większość przestępstw jest ściganych z urzędu. Oznacza to, iż organy ścigania (Prokuratura, Policja) mają obowiązek prowadzić postępowanie karne a następnie wnieść akt oskarżenia przed Sądem, niezależenie od ewentualnego braku działania lub woli pokrzywdzonego. Oczywiście w pewnych wypadkach jest konieczne uzyskanie zgody pokrzywdzonego – są to tak zwane przestępstwa wnioskowe, których ściganie bez wniosku pokrzywdzonego jest niemożliwe. Po uzyskaniu wniosku o ściganie postępowanie toczy się jednak z urzędu i jakakolwiek aktywność pokrzywdzonego nie jest konieczna.
PortalMorski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.