Royal Greenland, światowy lider na rynku dystrybucji i przetwórstwa krewetek zimno-wodnych i halibuta grenlandzkiego, ogłosił otwarcie swojego Europejskiego Centrum Usług Wspólnych w Gdańsku. Nowe biuro, w którym zatrudnienie znajdzie około 30 pracowników, będzie obsługiwało klientów na całym świecie.
Royal Greenland dostarcza dziko łowione, wysokiej jakości owoce morza z Północnego Atlantyku i Oceanu Arktycznego do konsumentów na całym świecie.
„Wybraliśmy Gdańsk ze względu na dostępność wykwalifikowanych i zmotywowanych pracowni-ków, bliskość Skandynawii oraz fakt, że jako firma zajmująca się owocami morza czujemy się komfortowo w mieście portowym. Polska posiada ponad 1500 Centrum Usług Wspólnych i jesteśmy dumni, że jesteśmy pierwszym z Grenlandii.” − powiedziała Susanne Arfelt Rajamand, Dyrektor Generalny Royal Greenland A/S.
Otwarcie nowego Europejskiego Centrum Usług Wspólnych (ECSS) Royal Greenland ma na celu poprawę obsługi klienta i efektywności operacyjnej. Aby osiągnąć to zamierzenie, firma zatrudni w najbliższym czasie ponad 30 wykwalifikowanych profesjonalistów. Trójmiejska inicjatywa jest kluczowym elementem szerszej strategii Royal Greenland, mającej na celu wspieranie wzrostu i innowacji, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokich standardów, których oczekują klienci na całym świecie.
„Od kiedy rozpoczęliśmy działalność w lipcu, jestem pod wrażeniem motywacji naszych pracowników i szybkości, z jaką przenieśli zadania z różnych krajów do naszego Europejskiego Centrum Usług Wspólnych Royal Greenland w Gdańsku. Jestem przekonana, że nasze trójmiejskie biuro jeszcze bardziej poprawi jakość usług, które oferujemy naszym cenionym klientom na całym świecie. (…) Chcielibyśmy przy okazji podziękować naszym przyjaciołom z Invest in Pomerania za pomoc, jaką nam udzielili przy zakładaniu biura w Gdańsku.” − stwierdziła Gabriela Wasilewska-Gaweł, Dyrektor Royal Greenland Poland – Europejskie Centrum Usług Wspólnych Gdańsk.
„Z przyjemnością witamy pierwszą grenlandzką firmę, światowego lidera na rynku przetwórstwa owoców morza. Decyzja Royal Greenland o otwarciu Europejskiego Centrum Usług Wspólnych właśnie w Trójmieście jest potwierdzeniem, że oferujemy atrakcyjne warunki do rozwoju biznesu opartego na wysoko wykwalifikowanych kadrach a jakość obsługi, otwartość na potrzeby konkretnych firm to dodatkowe czynniki, którymi możemy konkurować o najbardziej wymagających inwestorów” − podsumował Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.
Historia Royal Greenland sięga roku 1774, kiedy to duńskie państwo rozpoczęło handel w Grenlandii. Wówczas powstał Królewski Grenlandzki Departament Handlu. W 1979 roku odpowiedzialność za handel przejął rząd Grenlandii, a niedługo potem nazwa Royal Greenland została ustanowiona jako znak towarowy dla grenlandzkich artykułów o szczególnie wysokiej jakości.
Royal Greenland A/S, z siedzibą w Nuuk, jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością w pełni należącą do Skarbu Państwa Grenlandii. Zatrudniając 2200 pracowników, sprzedaje rocznie około 100 000 ton owoców morza, generując około 700 milionów euro przychodu. Firma opiera się na bogatych tradycjach lokalnych społeczności rybackich Grenlandii, koncentrując się na gatunkach takich jak krewetki zimnowodne, halibut grenlandzki, krab śnieżny, dorsz i tasza. Rybacy wyładowują swoje połowy w ponad 38 zakładach wzdłuż zachodniego wybrzeża Grenlandii i atlantyckiej Kanady. Flota Royal Greenland operuje na Północnym Atlantyku i Oceanie Arktycznym, zapewniając świeże, różnorodne owoce morza i wspierając lokalne zatrudnienie.
Otwarcie biura w Gdańsku jest kluczowym elementem szerszej strategii Royal Greenland, mającej na celu wspieranie wzrostu i innowacji, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokich standardów, których oczekują klienci na całym świecie - przekonują przedstawiciele Royal Greenland.
Invest in Pomerania jest regionalną inicjatywą non-profit, koordynowaną przez Agencję Rozwoju Pomorza, która pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. W regionie pełni funkcję „jednego okienka”, udzielając wsparcia na każdym etapie procesu inwestycyjnego.
LEW/Rel