Inne

Aż 19 firm działających w branży morskiej wzięło udział w Wydziałowych Targach Pracy TargOiOwisko 2023 na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej. To okazja do bezpośredniego kontaktu studentów i absolwentów z pracodawcami.

Wydarzenie zostało skierowane do studentów, absolwentów i uczniów szkół średnich, którzy chcą rozpocząć swoją karierę w branży okrętowej. Uczestnictwo w nich może być ważnym krokiem w poznaniu swojej ścieżki kariery – mówiła Patrycja Oryl, referent ds. promocji Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa.

W tym roku udział w targach pracy wzięło udział aż 19 firm, które prezentują oferty pracy, praktyk i płatnych staży. Rozmowy z ich przedstawicielami pozwolą uczestnikom zebrać niezbędne informacje na temat potrzeb i oczekiwań pracodawców wobec przyszłych pracowników.

FOTORELACJA

Na targach zaprezentowały się takie firmy, jak m.in.: Damen Engineering Gdańsk Sp. z o.o., Deltamarin Sp. zo.o., Gdańska Stocznia Remontowa im J. Piłsudskiego S.A., Polski Rejestr Statków S.A., Remontowa Marine Design & Consulting Sp. z o.o. i Remontowa Shipbuilding S.A.

Studenci pytają oni m.in. o możliwości odbycia praktyk, wynikających z programu studiów. My takie praktyki oczywiście oferujemy, a także płatne staże dla tych osób, które kończą już swoją edukację i chcą rozpocząć swoją karierę zawodową – mówił Krzysztof Książek z Działu Polityki Kadrowej Gdańskiej Stoczni Remontowa SA. Jak dodał, stocznia ma ponad 20 ofert dla tych pracujących w bezpośredniej produkcji i nie tylko, a po każdym udziale w targach jest bardzo duży odzew zainteresowanych.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko stoczni Remontowa Shipbuilding SA.

W naszej ofercie przygotowaliśmy praktyki studenckie i absolwenckie – podkreśliła Marzena Muczyńska, specjalista ds. personalnych w Remontowej Shipbuilding S.A. – Studenci byli żywo zainteresowani tym, czy można się u nas przyuczyć do zawodu. Odpowiadamy - oczywiście!

Wydziałowe Targi Pracy TargOiOwisko od samego początku wspiera również towarzystwo klasyfikacyjne Polski Rejestr Statków SA. Jak podkreślał Sławomir Bałdyga, dyrektor Pionu Nadzorów Przemysłowych – relacja z Politechniką Gdańską "jest żywa i ciągła". - Wielu naszych pracowników to utytułowani, wieloletni wykładowcy Politechniki Gdańskiej.

Studenci pytają o dwie rzeczy. Przede wszystkim chcą poznać markę, czyli co reprezentujemy i jaką mamy misję. Odpowiedzi na te pytania uświadamiają im, że jesteśmy perspektywiczną firmą o działalności globalnej. Drugim aspektem jest to, czym się zajmujemy i co oferujemy, czyli co jest ciekawego w naszej firmie. Oprócz tych klasycznych aspektów: nadzorów nad statkami, dokumentacją, jest cały obszar działalności w branży offshore, w której PRS spełnia się od 30 lat - dodał Sławomir Bałdyga.

Można śmiało powiedzieć, że w Wydziałowych Targach Pracy TargOiOwisko 2023 wzięło udział kilkaset studentów i uczniów szkół średnich. Niektórzy, zapytani przez nas, gdzie widzą swoją przyszłość, odpowiadają zgodnie: offshore lub produkcja w stoczni.

Swoją przyszłość będziemy prawdopodobnie wiązać z branżą offshore, która daje wiele możliwości i perspektyw, a poza tym, z tego co wiem, jest bardzo dobrze płatna – mówił jeden z uczniów z Zespołu Szkół Morskich w Nowym Porcie.

Dzisiejsze spotkanie i rozmowa z przedstawicielami stoczni zmotywowała mnie do rozpoczęcia swojej ścieżki kariery właśnie w tym sektorze. Odpowiedzieli na wszystkie moje pytania i szczerze mówiąc, nie mogę się doczekać, aż wyślę swoją kandydaturę – mówiła uczestniczka targów.

AL

Fot.: Sławomir Lewandowski / PortalMorski.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.0777 4.1601
EUR 4.2961 4.3829
CHF 4.6158 4.709
GBP 5.1533 5.2575

Newsletter