Andrzej Strzeboński nie jest już prezesem Stoczni Szczecińskiej – informuje Radio Szczecin. Decyzję podjęto na czwartkowym posiedzeniu Rady Nadzorczej. Do 31 maja zastąpi go Małgorzata Jacyna-Witt, radna PiS i kandydatka Zjednoczonej Prawicy do europarlamentu w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim.
11 kwietnia br. ukonstytuowana została rada nadzorcza Stoczni Szczecińskiej - poinformowały służby prasowe w oświadczeniu. Rada dokonała wyboru Małgorzaty Jacyny-Witt na swego przewodniczącego, na wiceprzewodniczącego rady wybrano Łukasza Stackiewicza, natomiast Pawłowi Kamińskiemu powierzono obowiązki sekretarza rady. Artur Nojszewski pełni rolę członka rady.
Na tym samym posiedzeniu decyzją rady z dniem 11 kwietnia br. odwołany został dotychczasowy zarząd w osobach prezesa Andrzeja Strzebońskiego i wiceprezesa Marka Bączkowskiego (wybrany na kolejną, trzyletnią kadencję w maru br.).
Oświadczenie Stoczni Szczecińskiej sp. z o.o.
"Na posiedzeniu w dniu 11 kwietnia br. ukonstytuowana została Rada Nadzorcza Stoczni Szczecińskiej sp. z o.o. Działając na podstawie § 30 ust. 1 i 3 Umowy Spółki Rada dokonała wyboru Małgorzaty Jacyny-Witt na swego przewodniczącego. W oparciu o § 30 ust. 1 i 3 w zw. z § 27 ust. 1 Umowy Spółki na wiceprzewodniczącego Rady wybrano Łukasza Stackiewicza, natomiast Pawłowi Kamińskiemu powierzono obowiązki sekretarza Rady. Artur Nojszewski pełni rolę członka Rady. Na tym samym posiedzeniu decyzją Rady na podstawie § 37 ust. 2 w zw. z § 22 ust. 3 pkt 1 Umowy Spółki z dniem 11 kwietnia 2019 odwołany został dotychczasowy Zarząd w osobach prezesa Andrzeja Strzebońskiego i wiceprezesa Marka Bączkowskiego.
Działając na podstawie § 22 ust. 3 pkt 3 w zw. z § 24 Umowy Spółki Rada Nadzorcza delegowała Małgorzatę Jacynę-Witt do czasowego wykonywania czynności Członka Zarządu Spółki od dnia 11 kwietnia do 31 maja br. oraz powierzyła jej pełnienie funkcji Prezesa Zarządu. Uchwała weszła w życie z dniem podjęcia.".
Do historycznej nazwy Stocznia Szczecińska powrócono w połowie października ub.r. Wcześniej zakład funkcjonował pod nazwą Szczeciński Park Przemysłowy. Powołany on został do zarządzania aktywami po zlikwidowanej Stoczni Szczecińskiej Nowa. Park zarządzał 45 ha z najważniejszą infrastrukturą stoczniową: halami produkcyjnymi, pochylniami, nabrzeżem i suwnicami.
Produkcję w Stoczni Szczecińskiej Nowa wstrzymano w styczniu 2009 r., ponieważ Komisja Europejska uznała, że udzielona wcześniej stoczniom w Gdyni i Szczecinie przez polski rząd pomoc publiczna była niezgodna z unijnym prawem. Majątek stoczni sprzedano, a pracowników zwolniono.
AL, Radio Szczecin, PAP
Fot.: Piotr B. Stareńczak
Koledzy ze Szczecina prosze sprawdzic czy na pochylni jest jeszcze stepka promu czy tez ja zwolnili i wyminili na inna ;-))
Wcześniej Małgorzata Jacyna-Witt była przewodniczącą rady nadzorczej Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" SA. Zanim ją odwołano zdążyła podpisać decyzję o odwołaniu prezesa tej spółki. Nowego powoływano przez pół roku.
Ile lat komuniści potrzebowali aby uruchomic seryjną budowe statków..?? Odpowiem 3 słownie trzy.
Ile lat mineło jak postanowiono o budowie Promu dla PŻB.. ponad TRZY..
Gdzie są te obiecane helikoptery, czołgi, samoloty, okręty czy słynne drony? "
PortalMorski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.