Offshore

Belgijski koncern DEME ogłasił podpisanie umowy przejęcia spółki Havfram, międzynarodowego wykonawcy morskiej infrastruktury wiatrowej z siedzibą w Norwegii. Dzięki temu chce wzmocnić swoją konkurencyjność w sektorze offshore, m.in. w zakresie instalacji turbin i fundamentów.

Havfram buduje obecnie dwa statki do instalacji turbin wiatrowych nowej generacji. Oba statki mają zostać dostarczone odpowiednio w czwartym kwartale 2025 i na początku 2026 roku. Spółka ma portfel zamówień o wartości około 600 milionów euro i jest własnością głównie Sandbrook Capital oraz Public Sector Pension Investment Board (PSP Investments), jednego z największych inwestorów emerytalnych w Kanadzie. Firma z siedzibą w Oslo, w Norwegii zatrudnia około 50 osób.

Inwestycja DEME w Havfram podkreśla naszą niezachwianą wiarę w ogromny potencjał morskiej infrastruktury wiatrowej jako kluczowego elementu globalnej transformacji energetycznej. To przejęcie wzmocni naszą przewagę konkurencyjną zarówno w zakresie instalacji turbin, jak i fundamentów, zwiększy elastyczność operacyjną i wymienność oraz wzmacniając pozycję DEME jako lidera w branżyLuc Vandenbulcke, dyrektor generalny DEME.

Umowa określa łączną wartość transakcji na kwotę około 900 milionów euro. DEME Offshore Holding NV (spółka w 100 proc. zależna od DEME Group NV) przejmie wszystkie udziały w Havfram Wind Holdco AS. Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca kwietnia 2025 roku. Po jej zakończeniu Havfram zostanie zintegrowany z segmentem Offshore Energy DEME.

AL, rel (DEME Group)

 

 

1 1 1 1
+4 Bałtyk jest zbyt czysty, żeby produkować ryby- wywiad u Krzysztofa Skowrońskiego
https://www.youtube.com/watch?v=1c1bf0xPgXA

https://www.portalmorski.pl/rybolowstwo/43522-eutrofizacja-morza-baltyckiego-fakty-i-mity
19 marzec 2021 : 09:26 Eutrofizacja fikcja | Zgłoś
+4 Głupota
Gdyby głupota mogła latać to Pan Hałubek byłby już na Marsue.
19 marzec 2021 : 10:49 Dr | Zgłoś
-4 Mieszkam w Sudetach
Polska i Rosja gnoja BALTYK!!
19 marzec 2021 : 17:53 Obywatel | Zgłoś
+4 Prawda
Zacznijmy od sobie, małe kroki, zamiast plastiku szkło A zawsze będzie już jakiś postęp
19 marzec 2021 : 23:48 Kuba Nowakowski | Zgłoś
+4 Elekryki
Na. Liście powinny być też samochody elektryczne a nie widać ich, nie dość że zatruwają środowisko bardziej to jeszcze zaraz idą na złom zanim zdążą być ekologiczne, nie wspominając o szkodliwości baterii, więc to powinno być nr 1, za 10 lat świat zobaczy jak bardzo przez te auta zdegradował środowisko
20 marzec 2021 : 03:04 Lllllll | Zgłoś
0 Woda z kranu
Witam. Woda w naszym kranie jest strasznie chemiczna. Od kilku lat, od momentu, kiedy wybudowano niedaleko krytą pływalnię. Wtedy zaczęły się problemy z wodą z kranu.vsmak jest chemiczny, jak jodyna. Zapach również . Nie jest to smak chloru. Zebrałam próbki do szkieł i okazało się, że wodaz kranu po odstaniu przez kilka minut, ma piaskowy osad. NIE jest to kamień. Jest to brudny czarny osad. Takie malutkie drobinki. Nawet po przegotowaniu kilkukrotnym jest to samo. Po wylaniu takiej wody, na szkle zostaje smolisty osad.
Będę musiała to gdzieś zgłosić. Jednak nie w moim mieście, ponieważ nie przyniesie to efektu. W mojej okolicy wiele osób ma problem z wodą, jednak nikt nie podejmuje działań w tym kierunku. Kupują wodę w butelkach plastikowych.
Wodę z kranu używamy tylko do mycia, prania i do sprzątania.
Po wypiciu nawet przegotowanej wody z kranu, paliło nas w gardle, przełyku i mieliśmy uczucie szczypania również w żołądku.
20 marzec 2021 : 06:57 Vika | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.7439 3.8195
EUR 4.2433 4.3291
CHF 4.5258 4.6172
GBP 4.9741 5.0745