Offshore

Już w środę 20 listopada startuje największe wydarzenie w Polsce poświęcone morskiej energetyce wiatrowej. Na konferencji Offshore Wind Poland 2024 najważniejsi przedstawiciele branży oraz kluczowi ministrowie porozmawiają o największych wyzwaniach oraz koniecznych zmianach legislacyjnych. Jeszcze można dołączyć do grona uczestników konferencji.

Morska energetyka wiatrowa to technologia kluczowa dla skutecznej i odpowiednio szybkiej transformacji naszego systemu energetycznego, a także zapewnienia konkurencyjności i odporności polskiej gospodarki. Tzw. II faza rozwoju polskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim to jeden z kluczowych tematów, które poruszą przedstawiciele rządu, decydenci i liderzy sektora MEW w trakcie konferencji Offshore Wind Poland 2024.

Swoją obecność potwierdzili już m. in. premier Jerzy Buzek, Łukasz Koliński, kierownik działu ds. polityki w zakresie OZE i integracji systemów energetycznych w Dyrekcji Generalnej ds. energii w Komisji Europejskiej, a także Miłosz Motyka, wiceminister klimatu, minister Jacek Bartmiński z MAP, czy Małgosia Bartosik, wiceprezes WindEurope.

O czym będą dyskutować uczestnicy Offshore Wind Poland 2024? Przede wszystkim o kluczowych wyzwaniach i koniecznych zmianach, które zapewnią dynamiczny i konkurencyjny rozwój rynku offshore. Przedstawiony zostanie aktualny stan budów projektów I. fazy, a także informacje o aukcjach offshore w fazie II. Uczestnicy konferencji dowiedzą się o udziale local content w inwestycjach MFW, o rozwoju sieci transgranicznych oraz sposobach pozyskiwania kadr dla sektora.

Potencjał energetyczny polskiej części Morza Bałtyckiego uznawany jest za jeden z największych w Europie, sięgający nawet 33 GW. Jego wykorzystanie pozwoliłoby na zaspokojenie niemal 60 proc. zapotrzebowania na energię elektryczną w kraju. Oznacza to, że w najbliższych latach offshore wind stanie się istotnym impulsem rozwojowym polskiej gospodarki, przy odpowiednim wykorzystaniu narodowego potencjału polskich dostawców i jak najwyższym poziomie local content.

Konferencja Offshore Wind Poland 2024 to największe branżowe wydarzenie w Polsce poświęcone morskiej energetyce wiatrowej, które odbędzie się już 20-21 listopada w hotelu Sheraton w Warszawie. Rejestracja na już trwa. Dołącz teraz, aby zdobyć cenną wiedzę z branży, rozszerzyć swoją sieć kontaktów i być na bieżąco z rozwojem polskiego sektora offshore.

Program i rejestracja

+2 Moglibyście zrobić coś pożytecznego i odpowiedzieć na zasadnicze wątpliwości związane z planami budowy farm wiatrowych.
Jak już tam się wszyscy zbierzecie to może wreszcie wyjaśnicie czy firma Baltic Power lub instytucje wydające decyzje środowiskowe zbadały jakie długofalowe konsekwencje w związku ze zużywaniem i degradacją tych urządzeń dla środowiska naturalnego będzie miało umiejscowienie w Morzu Bałtyckim tej jak i wielu innych farm wiatrowych do budowy, w których używane są elementy zawierające PFAS w tym związki perfluorowane i związki polifluorowane? Jaki jest faktyczny stopień uwalniania się tych związków z urządzeń które zostaną zamontowane, a których wstępne skutki zostały opisane przez niemiecką prasę ?

tichyseinblick.de/meinungen/landesuntersuchungsamt-rheinland-pfalz-wildschweinleber-stark-belastet?amp=1
19 listopad 2024 : 10:21 NowyRybacki | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.1124 4.1954
EUR 4.2273 4.3127
CHF 4.5038 4.5948
GBP 5.0163 5.1177

Newsletter