Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) łagodzą przepisy dotyczące zmiany załogi na statku. Federalny Zarząd Transportu ZEA (FTA) informuje, że ograniczenia będą „stopniowo znoszone”.
Nowe rozporządzenia mówią, że pierwszeństwo będą mieli marynarze z wizą pobytową, którzy utknęli na pokładzie swoich statków, załogi statków pasażerskich obecnie przebywających w ZEA oraz marynarze, którzy nie są zdolni do pracy z przyczyn medycznych.
Aby spełnić wymagania, muszą przebywać na pokładzie statku, który pozostawał w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przez co najmniej 14 dni i nie może być mowy o kontakcie z żadną osobą poza statkiem, która przebywała poza Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi przez 14 dni.
Zarządzający statkiem lub armator musi także przedstawić zaświadczenie lekarskie w imieniu marynarza cierpiącego na chorobę, że nie jest on zdolny do służby na pokładzie statku i że jest w stanie odbyć podróż samolotem do swojego kraju ojczystego, na który muszą oni także zapewnić bilet lotniczy.
Zmiany mają być wprowadzone w odpowiedzi na „apele marynarzy i przedstawicieli branży”, aby ułatwić proces podmiany załóg.
Według Międzynarodowej Izby Żeglugi (ICS), około 100 000 marynarzy kończy umowy o pracę w danym miesiącu i musi zostać repatriowanych.
AL, z mediów
14 dni marynarz musi pozostać w UAE
Faktycznie, jest o czym trąbić. Za parę dni będę w Dubaju i już wiem że nie mam szans na podmianę a na burcie jestem już 5 miechów
PortalMorski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.