Żegluga

Popularny przewoźnik, specjalizujący się w przewozach promowych w obszarze cieśniny Solent, poinformował o zamówieniu nowego promu. Tym razem Red Funnel pozyska jednostkę, która będzie służyła do przewozów towarowych.

Nowy prom typu ro-ro będzie miał 74 metry długości i będzie służył do obsługi połączenia Southampton-East Cowes. Statek będzie dysponował linią ładunkową o długości 265 metrów, będzie mógł też zabrać na pokład do 12 pasażerów. Jednostka zostanie zbudowana przez stocznię Cammell Laird w Birkenhead. Inwestycja pochłonie ok. 10 milionów funtów.

Jak wyjaśnia armator, stworzenie dedykowanego serwisu frachtowego i zamówienie nowego promu, który będzie służył do takich przewozów, było koniecznością. Wszystko z uwagi na wyczerpującą się dostępną przestrzeń oferowaną przez obecnie eksploatowaną flotę.

Więcej >>>

PromySkat.pl

1 1 1 1
0 More info
Więcej informacji na temat samego przewoźnika, a także szczegółową specyfikację wymienionej wyżej jednostki można uzyskać pod adresem:

[link usunięty]
19 luty 2018 : 19:05 sulzer | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.8744 3.9526
EUR 4.2368 4.3224
CHF 4.5301 4.6217
GBP 4.9548 5.0548