Żegluga

Najszybciej w lipcu pojawią się tramwaje lub taksówki wodne, które pływać mają między Puckiem a Półwyspem Helskim. Atrakcja turystyczna ma pomóc Puckowi zdobyć nowych turystów.

Miasto chciało uruchomić regularne kursy już pod koniec czerwca, ale wydłużyły się biznesowe rozmowy z partnerami. To m.in. samorządy powiatu puckiego, które burmistrz Hanna Pruchniewska próbowała i nadal próbuje włączyć do projektu wodnej komunikacji. 

- Wciąż rozmawiamy, choć konkretów jeszcze nie ma - zastrzega wiceburmistrz Lucyna Boike-Chmielińska. - Ale to zrozumiałe ze względu na dość wysokie koszty utrzymania regularnych kursów. 

Chodzi o dopłaty z kasy poszczególnych gmin, by w ten sposób obniżyć ceny biletów. To konieczne, by zachęcić turystów do licznego pływania po zatoce. - Trudno dziś mówić o cenach biletów, ale musi się opłacać każdemu: i przewoźnikowi, i pasażerowi - mówi wiceburmistrz. 

W Pucku dobrze znają wagę tego argumentu, bo regularna linia wodna już przed kilku laty połączyła powiatowe miasto z Chałupami. Projekt szybko padł ze względu na słabe zainteresowanie. 

Teoretycznie miasto może samo kupić jednostkę do obsługi linii i uruchomić kursy, ale to koszt ponad pół miliona złotych. Potem mogliby ją obsługiwać np. pracownicy MOKSiR Puck. 

Dla Pucka wodna komunikacja z półwyspem lub - jeszcze lepiej - Władysławowem, które przymierza się do budowy zatokowej przystani, może być historyczną szansą na odtworzenie ruchu turystycznego z lat 70-80. - Latem mamy wiele wolnych i bezpłatnych miejsc na postojach - wskazuje sekretarz. - Łatwiej od nas wyjechać niż z Władysławowa czy mierzei, więc goście mogliby u nas zostawiać auta, płynąć na drugi brzeg. A potem, bez nerwów wrócić i korzystać z atrakcji.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.0491 4.1309
EUR 4.2097 4.2947
CHF 4.5098 4.601
GBP 5.0936 5.1966

Newsletter