Inne

Przygotowania do największego spotkania branży morskiej w Europie Środkowo-Wschodniej wchodzą w ostatnią, najważniejszą fazę. Czasu jest niewiele, bo targi BALTEXPO startują już 10 października.

W dniu 13 września w siedzibie Międzynarodowych Targów Gdańskich odbyła się piąta, ostatnia już Rada Programowa BALTEXPO, w której wzięli udział przedstawiciele podmiotów i firm zaangażowanych w proces budowania nowej formuły targów mających swoją wieloletnią tradycję w branży morskiej.

Prezes MTG S.A. Pan Andrzej Bojanowski otwierając spotkanie podkreślał ogromną wagę wydarzenia, które ma już ponad 40. letnią tradycję, jak również fakt, że Rada Programowa i organizatorzy wydarzenia postawili sobie za cel zwiększenie rangi wydarzenia i nadanie mu nowego oblicza.

To dla nas zaszczyt, że w tak licznym gronie ekspertów i przedstawicieli renomowanych instytucji, władz miasta Gdańska, Gdyni i Szczecina uczelni wyższych i przedstawicieli największych firm z branży morskiej w tym zarządów portów możemy pisać na nowo historię tych targów. Jestem przekonany, że dzięki naszej wspólnej pracy i ogromnemu wielostronnemu zaangażowaniu uda nam się stworzyć wydarzenie, które odpowiada na aktualne potrzeby branży morskiej – mówi Andrzej Bojanowski, prezes MTG S.A.

Podczas spotkania omówiono program konferencji, listę wystawców, jak również planowane imprezy towarzyszące i wiele nowości takich jak plebiscyt Złote Kotwice, specjalną strefą dla start-upów, strefę wsparcia biznesu, dzień kariery, zaplanowany na ostatni dzień targów, podczas którego młodzi ludzie będą mogli bliżej zapoznać się z ofertą stażu, pracy i praktyk w branży morskiej, w tym również wziąć udział w próbnej rozmowie kwalifikacyjnej.

Nasza gospodarka morska potrzebuje takich wydarzeń jak BALTEXPO, dzięki którym możliwe jest budowanie i wzmacnianie wspólnej przestrzeni dialogu gospodarczo-morskiego łączącego przedsiębiorców: żeglugowych, sektora portowego i stoczniowego oraz dynamicznie zyskującego na znaczeniu sektora offshore, a także inne zainteresowane niebieską gospodarką podmioty. Cieszymy się, że będzie również miejsce na rozmowy o bezpieczeństwie w ramach salonu Balt-Military-Expo – komentuje dr hab. Dorota Pyć, kierownik Centrum Badań nad Gospodarką Morską Uniwersytetu Gdańskiego, członkini Rady Programowej BALTEXPO 2023.

Udział w targach potwierdziło już 152 wystawców reprezentujących przedstawicieli infrastruktury portowej i morskiej, polskie i międzynarodowe organizacje offshore, profesjonalistów z sektora militarnego firmy projektowe, czy budownictwa przemysłowego.

Nasze miasto rozwija się w oparciu o gospodarkę morską, port czy stocznię. Mamy świadomość, że BALTEXPO zyskał nowe oblicze, które dziś wspólnie przywracamy do świetności. Chcemy jak najlepiej spełniać oczekiwania branży, dlatego traktujemy tę edycję jako dobry początek, a jednocześnie, pod względem gospodarczym, zdajemy sobie sprawę z wielkiego potencjału morza. Wierzę w to, że po tegorocznej, październikowej edycji ten tytuł jeszcze bardziej zyska na znaczeniu – mówi Piotr Borawski, zastępca prezydenta Gdańska, członek Rady Programowej BALTEXPO.

Międzynarodowe Targi Gdańskie w 2021 roku odkupiły prawa do imprezy i tym samym zostały organizatorem uznanych w branży morskiej i okrętowej Targów BALTEXPO, które do tej pory przygotowywał Zarząd Targów Warszawskich. Zarówno władzom miasta Gdańska, jak i jego organizatorom zależało na przejęciu BALTEXPO - marki, która przez lata wrosła w kalendarz najważniejszych wydarzeń regionu Pomorza, by nadać jej nowoczesny charakter, poszerzyć jej zakres i jednocześnie zagwarantować sektorowi morskiemu cykliczną platformę wymiany wiedzy i doświadczeń.

Do targów pozostał niecały miesiąc. Tegoroczna odsłona imprezy ma szansę na rekordową frekwencję pod względem liczby wystawców, jak i wydarzeń towarzyszących wydarzeniu.

Weź udział w największej imprezie branży morskiej i zarejestruj się już dziś jako ODWIEDZAJĄCY lub WYSTAWCA.

Więcej informacji TUTAJ >>>

PortalMorski.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem. 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.0845 4.1671
EUR 4.2992 4.386
CHF 4.6143 4.7075
GBP 5.1641 5.2685

Newsletter