Stocznie, Statki

W stoczni Crist położono stępkę pod budowę jednostki oznaczonej numerem budowy NB56, czyli pływającego doku, który posłuży do budowy osiedla na wodzie.

W środę, 16 listopada przedstawiciele firm DNV-GL, Bouygues Travaux Public i Crist podpisali certyfikat położenia stępki pod budowę innowacyjnego doku. Położenie stępki stanowi istotny moment w konstrukcji każdej jednostki pływającej - jego data definiuje przepisy jakim podlega statek, stanowi także symboliczny początek budowy i łączenia bloków w całość - powiedział Łukasz Topa, Kierownik Projektu.

Dok będzie służył do budowy betonowych kesonów, które mogą ważyć nawet 12 ton. Kesony wykorzystywane będą podczas prac hydrotechnicznych - szczególnie podczas budowy filarów mostów czy nadbrzeży portowych.

Dok, który powstanie w Gdyni, zostanie zakotwiczony w Marsylii, skąd gotowe kesony trafią do Monako. W miejscu, gdzie dziś znajduje się zatoka, zostaną użyte do budowy osiedla apartamentowców. Specjalne konstrukcje będą umieszczane na dnie morza, co pozwoli na przygotowanie terenu do budowy mieszkań. Projekt stoczni Crist jest elementem międzynarodowego projektu - Extension en mer de Monaco. Planowany termin dostarczenia jednostki klientowi wyznaczony ostał czerwiec 2017 r. Kontrakt na budowę doku został podpisany 2 września br.

+4 Ale dużo
Kesony 12 ton - prawdziwe olbrzymy ;)
23 listopad 2016 : 16:50 Keson | Zgłoś
+3 dok
A na czym polega ta innowacyjnosc? Przeciez to normalny dok plywajacy rozniacy sie od innych takich konstrukcji wymiarami i przeznaczeniem i niczym wiecej. Nie jest to nic nowego czy szczegolnego. I jeszcze jedno fakt polozenia stepki nie ma nic wspolnego z przepisami klasyfikacyjnymi jest to tylko poczatek nowego etapu budowy . No tak ale tego "warsiawiaki" nie wiedza no bo skad? A co do Cristu to fajnie ze cos sie powoli rusza chociaz to za malo by zlikwidowac straty jakie Crist poniosl w okresie rzadow poprzedniego zarzadu Marsa.
24 listopad 2016 : 03:32 dokmistrz | Zgłoś
+1 autor niekompetentny...
do uwag poprzednika -dokmistrz dołączam moją : otóż krawędzie lądu czy pirsów mają nazwę Nabrzeże ...w portach też swoje "imię"...i pisze się wówczas na przykład Nabrzeże Francuskie..
domorosły autor tekstu zapewne rodem ze stolicy pisze "nadbrzeże" i to jest błąd...
Nazwa Nadbrzeże obowiązuje zaś dla przysiólka nad Zalewem Wiślanym...ale też pewnie nadana po 1945 roku i też przez przyjezdnego ze Stolycy...
24 listopad 2016 : 10:10 wers | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.0588 4.1408
EUR 4.232 4.3174
CHF 4.5037 4.5947
GBP 5.1022 5.2052

Newsletter