Kilku kandydatów ubiega się o stanowisko prezesa Szczecińskiego Parku Przemysłowego. Przyjmowanie zgłoszeń zakończono w piątek. Nowy zarząd spółki zostanie ogłoszony w środę lub czwartek.
Szczeciński Park Przemysłowy to firma, która zarządza terenami po dawnej Stoczni Szczecińskiej. Dziś działa tam około 60 firm, które zatrudniają prawie dwa tysiące osób.
Wiceprezes Holdingu Stoczniowego Andrzej Strzeboński ocenia, że na tym majątku można odtworzyć produkcję taką, jaka była kiedyś w stoczni.
- Stocznia Szczecińska jest w pełni infrastrukturalnie przygotowana do uruchomienia produkcji okrętowej. W ostatnich latach doszło do szeregu zniszczeń, ale to nie przekreśla możliwości odtworzenia. Cały łańcuch technologiczny podstawowy jest do osiągnięcia - zapewnia Strzeboński.
Na terenie Szczecińskiego Parku Przemysłowego znajdują się pochylnie.
- Największym dobrem tej infrastruktury są pochylnie, zaplecze, gdzie można te setki tysięcy ton stali przerobić, zmontować statek, wyposażyć i dać miejsca pracy, odtworzyć łańcuch kooperacji w Polsce - uważa Strzeboński.
Dziś Szczeciński Park Przemysłowy należy do państwowego Towarzystwa Finansowego Silesia, którego centrala znajduje się w Katowicach.
Nikt na świecie nie stosuje pochylni tylko suche doki nikt nie robi montażu sekcji na wolnym powietrzu , gdzie warunki atmosferyczne dyktuja warunki pracy.do tego przestarzały model pracy i oprzyrządowanie .
Ale to Szczecin pępek regionu i silną reprezentacją polityczną i dalej w perspektywie klapą po zbudowaniu paru jednostek jak w ogóle ktoś będzie dawał zlecenia.
PortalMorski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.