Od 13 do 30 stycznia 2015 roku będzie można składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o przyznanie dofinansowania na "Inwestycje na statkach rybackich i selektywność" - środek 1.3 Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".
Wsparciem są objęte przedsięwzięcia, które mają na celu m.in. zwiększenie bezpieczeństwa na statkach rybackich, a także inwestycje przyczyniające się do selektywnego połowu ryb, czyli zapobiegające odławianiu niewymiarowych osobników.
Ogłoszenie Prezesa ARiMR Andrzeja Grossa o terminie i zasadach naboru wniosków o taką pomoc, zostało opublikowane 29 grudnia 2014 r. w dzienniku ogólnopolskim oraz na portalu internetowym Agencji.
Pomoc na realizację operacji można pozyskać nie tylko na planowane inwestycje ale również na te, które zostały zrealizowane przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie aczkolwiek nie wcześniej niż przed dniem 29 czerwca 2009 r.
Wnioski o dofinansowanie należy składać do oddziału regionalnego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę ubiegającego się o taką pomoc. Jeżeli wniosek o dofinansowanie zostanie złożony przesyłką rejestrowaną, dniem złożenia wniosku jest data stempla pocztowego. W przypadku, gdy wniosek o dofinansowanie zostanie dostarczony przesyłką kurierską, dniem złożenia wniosku jest dzień dostarczenia tej przesyłki do ARiMR.
Pomoc jest przyznawana do wyczerpania środków finansowych, zgodnie z kolejnością złożenia prawidłowo wypełnionego i udokumentowanego wniosku o dofinansowanie.
Hubert Bierndgarski
fot. H. Bierndgarski
1. Obiecuje wszystko co tylko może, nawet najgłupsze rzeczy.
2. Płaci każde pieniądze, które tylko może wypłacić
3. Likwiduje każdą nagłośnioną durnotę, którą sam wytworzył łącznie z wyrzucaniem z pracy niewinnych urzędników, którzy robią za kozły ofiarne ( Janusz Wrona)
Co trzeba zrobić, aby wykorzystać dobrodziejstwa roku wyborczego?
Trzy malutkie warunki
1. Wszyscy rybacy muszą jasno określić czego dokładnie chcą, organizacje rybackie muszą działać razem wspierane przez swoich członków.
2. Wszystkie akcje muszą być bardzo mocno nagłaśniane w mediach, to warunek konieczny aby osiągnąć założone cele.
3. Z grona prezesów muszą być usunięci ludzie , którzy współpracują z administracją rybacką i działają na szkodę swoich członków
W obecnej sytuacji fundamentem sukcesu i ratunku naszego rybołówstwa jest właściwie jedna tylko rzecz, jest nią porządne i profesjonalne nagłośnienie zniszczenia zasobów Bałtyku, jest to obecnie warunek konieczny do wszystkich działań ratunkowych, i odwrotnie, bez tego nagłośnienia nic się nie uda i nic się nie zmieni, ponieważ unijna sitwa, która zniszczyła ekosystem Bałtyku padnie na kolana dopiero wtedy jak jej wieloletnia działalność zostanie ujawniona we wszystkich mediach.
Stowarzyszenie Otwarte Klatki opublikowało raport "Drapieżny interes. Konsekwencje hodowli norek w Polsce dla ludzi, zwierząt i środowiska". Opisana została rzeczywistość hodowli zwierząt futerkowych w Polsce.
Raport prezentuje materiał zebrany na przemysłowych fermach norek należących do dwóch członków zarządu Polskiego Związku Hodowców i Producentów Zwierząt Futerkowych: Rajmunda Gąsiorka i Wojciecha Wójcika (zdjęcia z tych ferm prezentujemy w galerii).
[link usunięty]
JEDYNE WYJŚCIE - ZAMKNĄĆ TEN JEB...NY BAŁTYK, NIE MA DLA KOGO ŁOWIĆ !!!
MY RYBACY NIKOGO NIE BĘDZIEMY SIĘ PROSIĆ - ZAPRZESTANIEMY POŁOWÓW, WEŹMIEMY DOPŁATY, POHANDLUJEMY LIMITAMI I TEN ROCZEK JAKOŚ ZLECI A WY WIECIE GIDZIE MACIE TEN DURSZLAK SOBIE ...
Współpracującym z nami producentom mleka oferujemy:
- doradztwo w zakresie funkcjonowania systemu kwot mlecznych w Polsce.
- pomoc w wycenie sprzedawanego, kupowanego lub dzierżawionego limitu.
- pomoc w wyszukaniu optymalnej oferty rynkowej, oraz w negocjacjach cenowych.
- pomoc w przygotowaniu dokumentów niezbędnych do zawarcia transakcji kupna-sprzedaży lub dzierżawy kwoty mlecznej oraz przy wypełnianiu wniosków do Agencji Rynku Rolnego.
U nas dowiesz się:
- Jakie są aktualne oferty kupna sprzedaży i dzierżawy kwot mlecznych w poszczególnych województwach,
- Jakich formalności należy dopełnić aby kupić, wydzierżawić lub sprzedać kwotę mleczną.
- Jakie są aktualne ceny rynkowe limitów w poszczególnych województwach.
- Jakie są prognozy cenowe limitów na rok kwotowy 2010-2011.
Dysponujemy szeroką bazą ofert rolników kupujących i sprzedających limity na terenie całego kraju.
Dzięki temu w krótkim czasie możemy znaleźć satysfakcjonującą Ciebie ofertę.
Zadzwoń i zleć nam kupno, sprzedaż lub dzierżawę kwoty mleczne
PortalMorski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.