Porty, logistyka

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk bierze udział w targach Transport Logistic 2019 w Monachium. Podczas wydarzenia gdański port ogłosił współpracę z Portem Rotterdam w zakresie systemu wyszukiwania połączeń transportowych dla klientów.

Transport Logistic w Monachium to jedno z największych światowych wydarzeń, które skupia świat logistyki, mobilności, IT i zarządzania łańcuchem dostaw. Tegoroczna edycja to już 41. raz, kiedy przedstawiciele różnych branż przedstawiają swoją ofertę, debatują i spotykają się z potencjalnymi klientami. Targi skupiają ok. 2,5 tysiąca wystawców z kilkudziesięciu państw.

Port Gdańsk, Gdynia i Szczecin-Świnoujście mają wspólne stoisko, na którym spotkać można także ich kontrahentów. Przez cztery dni targów polskie porty prezentują nie tylko swoją ofertę handlowa, ale także projekty inwestycyjne i plany rozwojowe. W Monachium bardzo ważną rolę odgrywają nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Jednym z punktów monachijskich targów jest ogłoszenie współpracy między Portem Gdańsk a Portem Rotterdam – największy polski port uruchomi dla swoich kontrahentów i klientów, transportujących towary przez Gdańsk, system Navigate.

- To innowacyjny system opracowany przez Port Rotterdam. Pozwala wybrać najkrótszą i najtańszą trasę transportu ładunku. Istnieją podobne aplikacje mobilne, dzięki którym podróżni mogą zaplanować swój przejazd z uwzględnieniem przesiadek, czasu i kosztu. Jako jeden z pierwszych portów na świecie wprowadzamy Navigate – mówi Łukasz Greinke, prezes Portu Gdańsk.

Navigate to porównywarka ofert przewoźników w całym łańcuchu dostaw. W pierwszej fazie będzie służył przewozowi kontenerów, później zostanie rozszerzony na inne typy ładunków. Navigate umożliwia przegląd najskuteczniejszych połączeń, uwzględniając transport drogą morską, koleją i barkami. Program zawiera katalog firm, działających zarówno na terenie Portu Gdańsk, jak i wokół niego. Trasy pokazywane przez Navigate obejmują połączenia między Gdańskiem a innymi światowymi portami oraz europejskimi terminalami śródlądowymi.

- Rozwój tej aplikacji i jej wprowadzenie do Portu Gdańsk wpisuje się w naszą ambicję uczynienia portu w Rotterdamie najbardziej „smart” portem na świecie. Przejęcie wiodącej roli w cyfrowej transformacji sprawi, że port w Rotterdamie będzie bardziej wydajny, niezawodny i konkurencyjny. Współpraca w tym zakresie z innymi portami również optymalizuje potencjał rozwiązań cyfrowych. Im więcej portów używa Navigate, tym bardziej cenna staje się aplikacja – tłumaczy Allard Castelein, prezes Portu Rotterdam.

Navigate działa na stronie Portu Gdańsk jako osobna zakładka. Dzięki temu każdy, kto wejdzie na stronę Portu, będzie w stanie sprawdzić najodpowiedniejsze dla siebie połączenie transportowe pomiędzy Gdańskiem a innymi portami morskimi na świecie oraz europejskimi terminalami śródlądowymi.

rel (Port Gdańsk SA)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.0777 4.1601
EUR 4.2961 4.3829
CHF 4.6158 4.709
GBP 5.1533 5.2575

Newsletter