Wartość Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014-2020 to ponad 710 mln euro – poinformował wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski.
Witkowski przedstawił w środę posłom sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej informacje m.in. na temat wieloletniego krajowego planu strategicznego dla akwakultury.
"Wartość Programu Operacyjnego (Rybactwo i Morze-PAP) na lata 2014-2020 wynosi ponad 710 mln euro" – powiedział Witkowski. "W tym programie uwzględniono szereg obszarów wsparcia akwakultury, których kierunki wyznacza wieloletni krajowy plan strategiczny na rzecz rozwoju akwakultury pod nazwą Akwakultura 2020" – dodał.
Jak kontynuował, "osiągnięcie i utrzymanie przez Polskę pozycji lidera w produkcji ryb jest wdrażane przez priorytet drugi programu operacyjnego (Rybactwo i Morze-PAP), czyli wspieranie zrównoważonej środowiskowo, innowacyjnej, zasobooszczędnej, konkurencyjnej akwakultury opartej na wiedzy".
"W ramach priorytetu drugiego wyłoniono obszary: wspieranie i umacnianie rozwoju technologicznego, innowacji i transferu wiedzy, zwiększania konkurencyjności, ochrona i odbudowa wodnej różnorodności, propagowanie akwakultury oraz rozwój szkoleń" – wyliczał Witkowski.
Alokacja środków na ten priorytet wynosi ponad 926 mln zł – powiedział wiceminister. Jak dodał, "największą część alokacji zakontraktowano na działania na inwestycjach produkcyjnych w akwakulturę oraz na operacje wspierające akwakulturę świadczącą usługi środowiskowe".
"Bardzo duża część środków unijnych, czy przy akwakulturze, czy przy np. przekopie Mierzei Wiślanej, jest związana z kompensacją środowiskową" – powiedział na zakończenie.
Program Operacyjny Rybactwo i Morze na lata 2014-2020 jest krajowym instrumentem wdrażania Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, wchodzącego w skład Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych. Program zakłada realizację sześciu priorytetów oraz pomocy technicznej. W ramach perspektywy finansowej 2014-2020 wsparciem zostało objęte rybołówstwo morskie, rybactwo śródlądowe, akwakultura oraz rozwój lokalny kierowany przez społeczność, a także w niewielkim zakresie przetwórstwo.
Kacper Reszczyński
Jak pojdziecie po rozum do glowy i pozwolicie nam sie rozmnarzac to za 10 lat bedziecie mogli wznowic scisle limitowane polowy , aby stada ryb mogly dalej sie mnozyc. Poki co musi wam wystarczyc kurczak lub swinina na talerzu. A jak sie komus nie podoba to zostancie weganami. Rybacy trzymajcie sie z daleka od wod morskich Baltyku bo jak ktoregos dopadniemy to potraktujemy jak szprota. Pamietajcie 10 lat! Houwg
Każdy szykuje flagi i banery. Jeżeli pogoda nie pozwoli protest odbędzie się w portach (awamportach).
Rybaków z przystani prosimy o wzięcie udziału w proteście w najbliższym porcie.
OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA !!!
Dla Was przepowiednia Nostradamusa.
Agdy czarny ptak rządy skonczy,
Przydzie ABW i wszystkich was rozłaczy.
Nastanie normalne panowanie,
Gdzie nikt układów nie ma w planie
Prawu sprawiedliwosć melodie przygrywa
Jerrego rozliczy, ptakowi pióra powyrywa.
Pozdrowienia z przystani.
Łódki zarejestrowane po 2010 już oddają sprawy do sądu wszystkie tak powinny robić i będą za do musieli odpowiedzieć .Jest to nie zgodne wszystkimi prawami europejskimi .
Postulat 1 : Uruchomienie Narodowego Programu Ochrony Zasobów Morza Bałtyckiego, opartego o dobrowolny udział i czasowy zakaz połowów dla łodzi rybackich, posiadających specjalne zezwolenia połowowe i możliwość połowu dorsza, których armatorzy zadeklarują wstrzymanie się od działalności połowowej w danym roku na Morzu Bałtyckim. Program ten powinien być oparty o system wypłat rekompensat dla armatorów i rybaków. Kwota, która powinna być wypłacana dla armatora jednostki deklarującej wstrzymanie połowów i biorącej udział w czasowym przestoju powinna wynosić ok.500 tyś zł rocznie.
MOŻNA WSPIERAĆ ALE TYLKO NIELICZNYCH.
MIŁEGO OGLĄDANIA
https://youtu.be/V044ewJQqVU
Gdzie byłem, z kim - nie pytaj nie pytaj, nie pytaj
Pojawiam się i znikam i znikam i znikam
Co spadło psst nie wnikaj, nie wnikaj, nie wnikaj
Jurek - nie daruję Ci tej nocy
PortalMorski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.