Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej otworzył XXXIV Międzynarodowe Morskie Mistrzostwa Polski w Łowieniu Na Przynęty Sztuczne z Łodzi Dryfujących.
Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej objęło wydarzenie patronatem. Uroczysta inauguracja, z udziałem szefa resortu, odbyła się w porcie w Darłowie, na placu Zarządu Portu Morskiego. W wydarzeniu biorą udział zawodnicy reprezentujący Polskę, Luksemburg i Niemcy i sympatycy wędkarstwa.
Uroczysty charakter inauguracji podkreśliło podniesienie flagi państwowej i Polskiego Związku Wędkarskiego oraz oficjalny meldunek o gotowości zawodników do rozegrania zawodów, złożony przez Waldemara Grzelaka, głównego sędziego zawodów prezesowi Zarządu Okręgu Mazowieckiego PZW kol. Zbigniewowi Bedyńskiemu.
Ceremonia zakończenia Mistrzostw zaplanowana jest na niedzielę, 15 maja, godz. 17:15.
Minister Marek Gróbarczyk spotkał się też w Darłowie z armatorami rybołówstwa wędkarskiego.
rel (MGMiŻŚ)
Fot. Urząd Miasta Darłowa
na Bałtyku. Nie należy ich jednak utożsamiać z połowami
ryb pelagicznych w ogóle, bo te dostarczają niezbędnego
i znakomitego surowca dla przemysłu przetwórczego. Niestety
przetwórcy nie są w stanie zagospodarować całości polskiej
kwoty ryb pelagicznych na cele spożywcze, ze względu na
brak wystarczająco atrakcyjnych produktów, które zaakcep
-towałby rynek. Stąd też część polskiej kwoty połowowej ryb
pelagicznych (największej na Bałtyku) przeznaczana jest na
cele paszowe. Jednakże w tym segmencie istnieje szereg
nieprawidłowości czy nawet patologii i należy w pełni się
zgodzić z głosem samych rybaków, że powinny one zostać
w trybie pilnym zlikwidowane."
[link usunięty]
1) od 12 do 18 m - w wysokości 1000 zł;
2) od 18,01 m do 24 m – w wysokości 1400 zł
- za każdy dzień zaprzestania działalności połowowej przy użyciu danego statku rybackiego, trwającego przez okres nie krótszy niż 14 dni i nie dłuższy niż 30 dni w danym roku kalendarzowym, jednak nie dłużej niż przez 6 miesięcy w okresie obowiązywania programu.
7. Wysokość pomocy, o której mowa w ust. 6, zwiększa się o kwotę 150 zł za każdy dzień zaprzestania działalności połowowej przy użyciu danego statku rybackiego, za każdą osobę:
1) zatrudnioną na tym statku rybackim, na podstawie umowy o pracę albo umowy cywilnoprawnej, w okresie, za który jego armator ubiega się o przyznanie pomocy,
2) będącą armatorem tego statku rybackiego, pracującym na tym statku w okresie, za który ubiega się on o przyznanie pomocy, jeżeli udokumentuje ten fakt wyciągiem pływania potwierdzonym przez urząd morski właściwy ze względu na port macierzysty tego statku oraz dokumentem potwierdzającym opłacanie składek na ubezpieczenia społeczne
- nie więcej jednak niż za maksymalną liczbę osób, jaka może pracować na statku rybackim zgodnie z jego kartą bezpieczeństwa, proporcjonalnie do liczby dni udokumentowanego przez armatora zaprzestania działalności połowowej przy użyciu tego statku rybackiego, w których osoba ta pracowała, oraz wymiaru czasu pracy tej osoby.
PortalMorski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.