Prawo, polityka

30 października 2016 r. zakończyły się Międzynarodowe Targi Morskiego Jedwabnego Szlaku 2016 w Guangdong, osiągając rekordowy poziom współpracy handlowej i gospodarczej między regionem Guangdong, a krajami znajdującymi się wzdłuż "Pasa i Drogi".

Jak donosi komitet organizacyjny, w trakcie targów podpisano umowy na 700 projektów o łącznej wartości około 206,8 miliardów juanów, co stanowi wzrost o 2,5% w porównaniu do roku ubiegłego.

Zgodnie z doniesieniami Międzynarodowe Targi Morskiego Jedwabnego Szlaku XXI wieku 2016 w Guangdong cieszą się coraz lepszą reputacją i budują markę na całym świecie, co jest konsekwencją przeprowadzenia dwóch udanych wydarzeń w ostatnich latach. W tym roku targi przyciągnęły przedstawicieli 73 krajów i regionów, a 52 kraje i regiony znalazły się po stronie wystawców, spośród których 39 postawiło niezależne pawilony. Zanotowano wzrost wszystkich istotnych statystyk w porównaniu do zeszłego roku.

Region Guangdong jest jednym z węzłów początkowych dawnego chińskiego Morskiego Jedwabnego Szlaku, a także zajmuje rolę pioniera w zakresie reform i otwarcia się kraju. W dzisiejszych czasach region Guangdong skupia się na realizacji celu utworzenia z prowincji ważnego punktu i centrum gospodarczo-handlowego wzdłuż "Pasa i Drogi" zgodnie z planami rządowymi.

W tym celu region przyjmuje całościowe podejście do rozpatrywania możliwości współpracy z krajami "Pasa i Drogi" w dziedzinach takich, jak łączność, inwestycje handlowe i gospodarcze, współpraca w zakresie zdolności produkcyjnej oraz innowacje technologiczne oraz wymiany sąsiedzkie.

Współpraca w zakresie zdolności produkcyjnej i rozwój innowacji są głównymi obszarami, na których ma skupiać się Inicjatywa Pasa i Drogi. W trakcie forum odbywającego się w ramach targów przyznano, że w ostatnich latach region Guangdong zdwoił siły w promocji międzynarodowej współpracy w zakresie zdolności produkcyjnej.

Powstały Fundusz Szlaku Jedwabnego w Guangdong, dysponujący kwotą 20 miliardów juanów w pierwszej fazie, skupia swoje wysiłki na pracy z krajami zaangażowanymi w budowę Parku Przemysłowego Huajian w Kenii, Wolnej Strefy Qeshm w Iranie oraz Bramy Melaka w Malezji, a także Parku Przemysłowego Chiny-Gizan w Arabii Saudyjskiej, Parku Przemysłowego Chiny-Białoruś i nie tylko. Znane przedsiębiorstwa wywodzące się z regionu Guangdong takie, jak Huawei, ZTE, Midea czy TCL nadal kierują swoje inwestycje i rozwój do krajów wzdłuż Pasa i Drogi.

Zgodnie z doniesieniami w 2015 roku przedsiębiorstwa z terenu regionu Guangdong zainwestowały 480 milionów dolarów w ujęciu realnym w 14 głównych krajach znajdujących się wzdłuż Morskiego Jedwabnego Szlaku XXI wieku, co stanowi wzrost o 56%. W pierwszych 9 miesiącach roku 2016 faktyczne inwestycje z obszaru Guangdong w tych samych 14 krajach osiągnęły poziom 490 milionów dolarów, co stanowi wzrost o 103,6% z roku na rok, co stanowi wierne odzwierciedlenie solidnych podstaw i olbrzymiego potencjału współpracy w zakresie zdolności produkcyjnej między regionem Guangdong a krajami leżącymi wzdłuż Pasa i Drogi.

 

+1 Przyjaźń po
Ta chińska firma ZTE promuje w Polsce smartfon z funkcją uruchamiania aplikacji przez skanowanie lini papilarnych - 10 palców-10 aplikacji. Na skanowanie łapią się też przypadkowi użytkownicy - czytnik od strony aparatu fotograficznego. Tzw."Papilarna rewolucja".
01 listopad 2016 : 07:27 Chińsku | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.0665 4.1487
EUR 4.2261 4.3115
CHF 4.5255 4.6169
GBP 5.0933 5.1961

Newsletter