Już w najbliższą niedzielę, 24 kwietnia, tunel pod Martą Wisłą ma być oficjalnie otwarty dla pojazdów. Podczas przejazdu drogę będzie im wskazywać światło pochodzące z kilkuset nowoczesnych opraw wyprodukowanych przez gdańską firmę Remontowa Lighting Technologies SA. Można na nie zagłosować w plebiscycie TOP Produkt Pomorskie.
Przypomnijmy, że oddanie kierowcom do użytku tunelu w niedzielę, poprzedzi Dzień Otwarty w sobotę, 23 bm. To ostatnia okazja, aby przejść, przebiec lub przejechać na rowerze przez jedyny taki obiekt w kraju. Tego dnia jako pierwsi, o godz. 9.00 do tunelu zostaną zaproszenia rowerzyści. Potem kolejno - o 11.00 biegacze, a o 13.00 piesi, którzy będą mogli nim spacerować aż do godz. 18.00 (gratka dla nordic - walkerów!).
W niedzielę, o godz. 10.00 przy wjeździe do tunelu Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz po krótkiej uroczystości otworzy szlabany i pierwszym samochodem wraz ze zwycięzcą licytacji w WOŚP przejedzie przez tunel. Około godziny 10.30 – 11.00 tunele w obu kierunkach powinny być już udostępnione do ruchu dla wszystkich kierowców.
Tunel połączy ulicę Marynarki Polskiej, wiodącą do Nowego Portu z trasą Sucharskiego, która prowadzi do Portu Północnego. Na całej trasie przejazdu drogę oświetlać będą oprawy dostarczone przez firmę Remontowa Lighting Technologies, dawniej znaną jako Polam-Rem (marka ta istnieje na rynku od roku 1992 – lecz doświadczenie w produkcji opraw w zakładzie sięga roku 1955 ).
Ten znany gdański dostawca oświetlenia, należący do grupy kapitałowej Remontowa Holding, specjalizuje się w produkcji opraw przemysłowych do trudnych warunków pracy, między innymi do stref zagrożonych wybuchem, wysokich i niskich temperatur otoczenia, środowisk agresywnych chemicznie, w tym także opraw morskich na statki i obiekty infrastruktury stoczniowo-portowej, a także dla przemysłu offshore.
Firma produkuje także na ląd. Wyposażyła w oprawy wiele największych zakładów i obiektów przemysłowych, a także dróg, tuneli, wiaduktów i innych ciągów komunikacyjnych w Polsce.
Kompleksowe oświetlenie tunelu pod Martwą Wisłą to przykład najnowszej realizacji. W Gdańsku zaprojektowano i wyprodukowano oświetlenie podstawowe, awaryjne oraz ewakuacyjne, wykorzystujące energooszczędne i bezobsługowe źródła światła LED, dedykowane do tuneli drogowych, przejazdów podziemnych i innych obiektów inżynieryjnych przeznaczonych do ruchu pojazdów.
W tunelu pod Martwą Wisłą pracuje m.in. 226 opraw oświetlenia przejazdowego o mocy 50 kW oraz 224 opraw oświetlenia wyjazdowego o mocy 106 kW. Światła umieszczono w obudowach ze stali nierdzewnej wzmacnianej tytanem.
Dodajmy, że "Oświetlenie tunelu pod Martwą Wisłą" bierze udział w organizowanym przez Dziennik Bałtycki plebiscycie TOP Produkt Pomorskie. Każdy chętny może oddać na niego swój głos.
Głosować można klikając w poniższy link:
GL
Poniżej film z przejazdu tunelem pod Martwą Wisłą:
PortalMorski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.