Inne

Już w poniedziałek 11 września w Gdańsku rozpoczynają się dziewiętnaste Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO 2017. Jest wiele powodów, by je odwiedzić. Targi są otwarte dla zwiedzających w dniach 11-13 września 2017 w godzinach 10.00-17.00.

Na BALTEXPO 2017 można będzie zapoznać się z ofertą, osiągnięciami i planami 281 firm, instytucji oraz organizacji z 19 krajów, jak również wziąć udział w bogatym programie seminariów, debat i animacji organizowanych w salach konferencyjnych oraz specjalnych strefach na terenie targów. 

DEBATA OTWARCIA

W debacie otwarcia na temat transnarodowych synergii w rozwoju przemysłów morskich, organizowanej przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej bezpośrednio po otwarciu Targów w dniu 11 września 2017 (11.00), wezmą udział Pan Marek Gróbarczyk, Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej; J.E. Jassim Saif Ahmed Al-Sulaiti, Minister Transportu i Komunikacji Państwa Kataru; Pani Anna Moskwa, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej; Pan Victor Dovgan, Wiceminister Infrastruktury Ukrainy ds. Integracji Europejskiej; J.E. Peter S. Gontha, Ambasador Indonezji oraz J.E. Karsten Klepsvik, Ambasador Królestwa Norwegii.

STREFA EDUKACJI, PRAKTYK I PRACY

Skupiona wokół stoisk 3.22 i 3.24 strefa, przygotowana przede wszystkim z myślą o młodzieży odwiedzającej targi BALTEXPO we współpracy z Młodzieżowym Forum Okrętowym, uczelniami wyższymi oraz przedsiębiorcami, ma za zadanie w przystępnej formie przedstawić wszystkim zainteresowanym możliwości rozwoju naukowego i zawodowego w przemysłach morskich. Wśród animacji przeprowadzanych na terenie strefy znajdą się m.in. gry oraz konsultacje z doradcą zawodowym.

STREFA INNOWACJI I ZAAWANSOWANYCH TECHNOLOGII

Miejscem, w którym zapoznać się będzie można z często unikalnymi oraz prototypowymi rozwiązaniami technicznymi będzie specjalna strefa innowacji skupiona w narożniku hali A (stoiska 1.25-1.38). Wśród prezentowanych nowości będzie można zobaczyć m.in.: pojazd głębinowy Albatros przeznaczony do działań związanych z rozpoznaniem i kartografią środowiska morskiego, technologie związane z szeroką gamą morskich pojazdów bezzałogowych o różnym przeznaczeniu, koncepcję specjalnej jednostki przeznaczonej do usuwania zanieczyszczeń w portach, modele laboratoryjne oraz zaawansowane technologie materiałowe. Będzie to naturalnie tylko część z nowoczesnych technologii dla przemysłów morskich, prezentowanych na targach. Wśród prezentowanych na stoiskach wystawców technologii i produktów będą nowe jednostki pływające, technologie plazmowego i tlenowego cięcia blach czy też nowoczesne pompy dostosowane do wszystkich aplikacji maszynowni jednostek pływających. Nie zabraknie także wątków związanych z nowoczesnymi systemami zasilania - w tym napędom hybrydowym wykorzystującym skroplony gaz LNG.

POLSKIE FIRMY DLA MORSKIEJ ENERGETYKI WIATROWEJ

W dniu 11 września 2017 roku o godz. 14:00 w ramach Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO 2017 w Gdańsku odbędzie się uroczyste podpisanie Listu Intencyjnego rozpoczynającego prace nad utworzeniem Konsorcjum firm zainteresowanych stworzeniem Polskiego Łańcucha Dostaw dla projektu „W Pełni Wyposażonej Podstacji Transformatorowej na Morskie Farmy Wiatrowe”. Ideą Konsorcjum jest dostarczenie na rynek zaawansowanego technicznie, w pełni wyposażonego produktu - Podstacji Transformatorowej na Morską Farmę Wiatrową.

Głównymi założeniami podpisanego Listu jest stworzenie wspólnego produktu o gotowości rynkowej, rozpoczęcie prac nad polonizacją łańcucha dostaw dla polskich farm wiatrowych oraz prowadzenie działań uświadamiających o potencjale realizacyjnym sygnujących firm.

BUSINESS MIXER PRZEMYSŁÓW MORSKICH Z KRAJÓW EUROPY PÓŁNOCNEJ I ŚRODKOWEJ

Na współpracy firm i przemysłów krajów Europy Środkowej i Północnej skoncentrowany będzie „North and Central Europe Maritime Ties Business Mixer” w dn. 11 września o godz. 15.00. Współorganizatorem tego wyjątkowego spotkania networkingowego jest Polsko-Skandynawska Izba Gospodarcza, zaś złotymi partnerami GREENCARRIER, UNIFEEDER ORAZ RӦDL & PARTNER.

KONFERENCJE, SEMINARIA I DEBATY

Zagadnienie inwestycji infrastrukturalnych związanych z gospodarką morską oraz żeglugą śródlądową będzie przedmiotem całego cyklu debat w dniu 12 września 2017, w tym jednej organizowanej przez Netherlands Water Partnership i prezentującej doświadczenia holenderskie w zakresie budowy infrastruktury hydrotechnicznej niezbędnej m.in. dla rozwoju portów oraz żeglugi śródlądowej. W tej części programu konferencji kompleksowo poruszone zostaną zagadnienia rozwoju portów oraz żeglugi śródlądowej. 

Także 12 września omawiane będą różnorodne zagadnienia z zakresu nowoczesnych technologii w przemyśle okrętowym oraz offshore w ramach osobnej ścieżki tematycznej, podczas której będzie można także wziąć udział w seminarium GAZ-SYSTEM dotyczącym łańcucha kooperantów GAZ-SYSTEM w budowie morskiej infrastruktury energetycznej (o godz. 12.30). Wszystkich zainteresowanych szczegółowymi informacjami na temat inwestycji firma GAZ SYSTEM zaprasza także na specjalną godzinę spotkań networkingowych na swoim stoisku (6.12): 11.00-12.00 w dn. 12 września 2017. Podczas tej ścieżki konferencyjnej z pewnością dużym zainteresowaniem cieszyła się będzie także debata o programie „Batory” - budowie promów w polskich stoczniach.

Wreszcie trzeciego dnia targów (13 września) będzie można wziąć udział w konferencjach dot. bezpieczeństwa, edukacji oraz ochrony środowiska morskiego, w tym w trwającym od 10.00 i podzielonym na dwie części seminarium prezentującym dorobek Politechniki Wrocławskiej i jej partnerów w ramach międzynarodowych projektów naukowo-technologicznych SEMLA oraz MareNor.

BEZPŁATNY BILET WSTĘPU

Zwiedzający BALTEXPO mogą uzyskać bezpłatne wejściówki rejestrując się na dedykowanej stronie umożliwiającej samodzielne wygenerowanie identyfikatora (bilet obowiązuje przez 3 dni trwania targów i jest jednocześnie identyfikatorem). Link do strony >>>

rel (ZTW SA)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9625 4.0425
EUR 4.3054 4.3924
CHF 4.5834 4.676
GBP 5.1082 5.2114

Newsletter