Inne

Nowy Jedwabny Szlak to ogromne możliwości i korzyści gospodarcze; to nasza wspólna droga do rozwoju - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło. Dodała, że połączenie potencjałów Polski i Chin przyczyni się do budowania strefy stabilności i bezpieczeństwa pomiędzy Europą i Azją.

"Nowy Jedwabny Szlak to ogromne możliwości i korzyści gospodarcze, jedwabny szlak to nasza wspólna droga do rozwoju" - oceniła w poniedziałek premier Beata Szydło, otwierając Międzynarodowe Forum Nowego Jedwabnego Szlaku 2016.

"Wierzę, że to spotkanie wyzwoli nową energię do budowania wspólnych wielkich projektów, które nie tylko wzmocnią więzy współpracy między naszymi krajami, ale również będą miały realny wpływ na wzmocnienie zrównoważonego, sprawiedliwego i wzajemnie korzystnego rozwoju naszych państw" - powiedziała w poniedziałek premier.

Dodała, że "zapoczątkowany przez rząd Rzeczpospolitej Polskiej +Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju+ dodatkowo zwiększać będzie atrakcyjność Polski i jej znaczenie w ramach połączeń komunikacyjnych i handlowych między Europą i Azją".

Szydło podkreślała, że Polska jako jedyny dotąd kraj z regionu Europy Środkowo-Wschodniej przystąpiła do azjatyckiego banku inwestycji infrastrukturalnych, którego aktywność może w istotny sposób wspierać realizację inicjatywy pasa szlaku. "Liczne umowy, które zostały podpisane wcześniej w Pałacu Prezydenckim i porozumienia, które będą zawierane podczas dzisiejszego forum są kolejnym krokiem na rzecz praktycznej realizacji idei nowego jedwabnego szlaku" - mówiła premier.

Przypomniała, że tak jak Chiny stanowiły fundament historycznego jedwabnego szklaku, Polska była centrum szlaków handlowych wiodących z południa na północ Europy, w tym szlaku bursztynowego, łączącego Morze Śródziemne z Morzem Bałtyckim.

"Połączenie potencjałów Polski i Chin oraz regionów, z których wyrastamy, przyczyni się również do budowania strefy stabilności i bezpieczeństwa pomiędzy Europą i Azją" - zaznaczyła.

"Sięgamy w naszych planach bardzo daleko i będziemy je wraz z naszymi chińskimi partnerami konsekwentnie realizować" - podsumowała.

kfk/ luo/ dym/ je/

0 jest
Chińczycy nie muszą rejestrować kart pre-paid bo to by im zabrało szansę na tani dostęp do wiedzy o świecie, szanse biznesowe i możliwość kontaktu. Nas zmusza się do rejestracji kart (ustawa antyterrorystyczna) ograniczając naszą aktywność i nasze szanse. Dlaczego musimy być na gorszej pozycji?
21 czerwiec 2016 : 11:05 tak | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.0644 4.1466
EUR 4.2243 4.3097
CHF 4.5435 4.6353
GBP 5.1 5.203

Newsletter