Żegluga

Wyłącznie kobiety znajdowały się w załodze oficerskiej produktowca Swarna Krishna, należącgo do Shipping Corporation of India (SCI), na którym 6 marca podniesiono banderę. To historyczne wydarzenie miało miejsce w Jawaharlal Nehru Port Trust (JNPT), w Bombaju.

Z okazji niedawno obchodzonego Międzynarodowego Dnia Kobiet oraz jubileuszu SCI, Mansukh Mandaviya, minister stanu ds. portów, żeglugi i dróg wodnych, podniósł banderę na pokładzie Swarna Krishna, statku o nośności 73 655 t, na którym załogę oficerską stanowią wyłącznie kobiety, pod kierownictwem kapitan Suneha Gadpande wspieranej przez panie starszą oficer Usha Yadav i główną mechanik Divya Jatin Jain.

Wydarzenie to miało charakter symboliczny, mające zwrócić uwagę na fakt, że w branży morskiej wciąż występuje nierówność płci.

Międzynarodowa Izba Żeglugi wydała w związku z tym 50-stronicowy raport zawierający pilne zalecenia dla branży. Międzynarodowa Federacja Pracowników Transportu stwierdza z kolei, że całkowita liczba marynarzy służących na statkach wynosi obecnie 1 647 500, z czego kobiety stanowią zaledwie 1%.

Branża rejsów wycieczkowych jest relatywnie w lepszej sytuacji niż inne segmenty przemysłu. Jeśli uwzględnimy w powyższym raporcie żeglugę wycieczkową, globalny udział kobiet wśród marynarzy wzrasta do 7,5%.

Po raz pierwszy w historii statek Swarna Krishna jest zarządzany w całości przez kobiety, także w maszynowni. 

Statek zakończył wczoraj pierwszy rejs z całkowicie kobiecą załogą oficerską. Przedstawiciele zarządu SCI poinformowali w środę, 10 marca, że zbiornikowiec, przewożący 48 688 ton ropy Mumbai High przybył do terminalu Vadinar w porcie Gujarat gdzie rozładuje ją po zakończeniu około dwu i pół -dniowej podróży na wodach przybrzeżnych.

AL, z mediów

Fot.: Shipping Corporation of India; @mansukhmandviya / Twitter

Wyłącznie kobieca załoga oficerska na hinduskim produktowcu
Wyłącznie kobieca załoga oficerska na hinduskim produktowcu
Wyłącznie kobieca załoga oficerska na hinduskim produktowcu
Wyłącznie kobieca załoga oficerska na hinduskim produktowcu
Wyłącznie kobieca załoga oficerska na hinduskim produktowcuWyłącznie kobieca załoga oficerska na hinduskim produktowcuWyłącznie kobieca załoga oficerska na hinduskim produktowcu
+3 ???
Rozumiem, że na pokładzie do cum i w maszynie do czyszczenia wirówek i komór podtłokowych też są same piękne i pachnące panie?
11 marzec 2021 : 12:20 R. | Zgłoś
-4 do r.
Wbij Pan sobie w końcu do głowy, że kobiety mogą wykonywać te same zawody, co faceci.
11 marzec 2021 : 14:32 s. | Zgłoś
+2 Sam se wbij...
Oczywiście, że mogą ale rozchodzi się o wydajność i efektywność pracy. Mogę przecież użyć finki do wyrębu lasu jak i także piły spalinowej do przygotowania kanapek na śniadanie. Czyli są zawody które predysponują mężczyzn na dane stanowisko jak i kobiety. Jakoś parytetów w kopalniach gdzie trzeba pracować w ciężkich warunkach to nie ma. Wojsko złożone z samych kobiet przegra wojnę z Wojskiem gdzie są sami mężczyźni. W dzisiejszym świecie na siłę się promuje niezależność kobiet i niszczenie męskości mężczyzn. Docelowo doprowadzi to rozpadu społeczeństw i rodzin. To jest główny powód wspierania wszelakich ruchów feministycznych bo na samym końcu człowiek pozostał sam i był poddany wszelakiej kontroli przez chwilowo"wielkich" tego świata... Przypominam takie hasło za komuny "Kobiety na traktory"... Cel ten sam i ideologia za tym stojąca też podobna a u źródeł tożsama....
12 marzec 2021 : 06:02 R. | Zgłoś
+5 Gula
A do cum i do pracy fizycznej to kto tez brudasy ciasta bo jakoś za mało osób tam jest i do tego same pasztety
11 marzec 2021 : 16:13 Zulu | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.0491 4.1309
EUR 4.2097 4.2947
CHF 4.5098 4.601
GBP 5.0936 5.1966

Newsletter