Inne

Hale namiotowe mają wiele zalet – są niedrogie we wzniesieniu, funkcjonalne, bezpieczne. Nic dziwnego, że zaczęły być wykorzystywane również w sektorze morskim. Tego typu obiekty mogą zastąpić tradycyjne budynki murowane czy drewniane. Konstrukcje stalowe spełniają szereg restrykcyjnych standardów, dzięki czemu nawet po upływie lat nie tracą pierwotnych parametrów. Są kompleksowo zabezpieczane przed korozją i ogniem.

Odpowiednio wyprofilowany dach zapewnia skuteczne odprowadzanie deszczu czy śniegu. To świetne rozwiązanie dla inwestorów z ograniczonym budżetem, ale nie tylko. Wystarczy kilka tygodni, aby obiekt został oddany do użytku, co zadowoli tych, którzy pilnie potrzebują przestrzeni. W jakim charakterze mogą się sprawdzić?

Magazynowanie ładunków

Sektor morski nie przetrwałby bez przestronnych magazynów, które wykorzystywane są do przechowywania m.in. ładunków czekających na transport. Bardzo ważne jest, by obiekt został zaprojektowany w taki sposób, aby maksymalnie usprawnić pracę. Dużą rolę odgrywają racjonalnie wyznaczone ciągi komunikacyjne, dzięki którym przemieszczanie się jest wygodne i bezpieczne. Nowoczesne hale namiotowe są w pełni dopasowane do rzeczywistych potrzeb. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pełniły rolę np. magazynu wysokiego składowania.

Ważne, aby znaleźć wykonawcę, który wsłuchuje się w potrzeby klienta, doradzi i już na etapie projektowania zadba o to, aby przestrzeń była dostosowana do indywidualnych potrzeb. Taką metodykę przyjmuje na przykład firma Łukasiuk. Oczywiście nie bez znaczenia są również aktualnie obowiązujące przepisy prawa budowlanego, które muszą zostać uwzględnione w projekcie.

Przechowalnie żywności i płodów rolnych

Przechowywanie żywności i płodów rolnych to nie lada wyzwanie, ponieważ magazyn musi spełniać restrykcyjne normy. Priorytetem jest, aby wewnątrz obiektu panowały optymalne warunki, które nie stanowią zagrożenia dla ładunków. Warto wiedzieć, że hale namiotowe umożliwiają wdrożenie innowacyjnych systemów do kontrolowania temperatury, wilgotności powietrza, natężenia światła. Zautomatyzowane instalacje znacząco ułatwiają pracę, a także zmniejszają ryzyko wystąpienia strat. „Namioty” są szczelne, jednak zapewniają pożądaną cyrkulację powietrza. To absolutna podstawa do tego, by uniknąć nadmiaru wilgoci w przechowalni. Istnieje także opcja wykonania specjalnych podjazdów umożliwiających szybki załadunek.

Zimowanie jachtów

Prawdą jest, że wiele osób decyduje się na trzymanie jachtów „pod chmurką”. Takie rozwiązanie nie wpływa najlepiej na stan techniczny łodzi. Szkodliwe działanie czynników atmosferycznych zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia awarii.

Zimowanie jachtów w hali namiotowej pozwala zabezpieczyć kosztowny sprzęt przed warunkami pogodowymi (m.in. mrozem). Obiekt można wyposażyć w dodatkowe systemy bezpieczeństwa, które obniżają ryzyko włamania. Właściwie zabezpieczone wyposażenie dłużej pozostanie sprawne. Ponadto nie wymaga ono długiego przygotowywania do następnego sezonu. W hali może również odbywać się jego konserwacja czy serwis. Wielkopowierzchniowy obiekt może posiadać liczne stanowiska do „garażowania”.

Montaż i serwis maszyn

W hali namiotowej może mieć miejsce montaż oraz serwis maszyn wykorzystywanych w sektorze morskim. Mowa tutaj o m.in. łodziach, motorówkach, skuterach wodnych i analogicznych. Specyfika techniczna obiektu określana jest w sposób indywidualny, a wszystko zależy od pełnionych funkcji.

Solidne konstrukcje nie wykazują podatności na zniszczenia, które mogłyby zostać wywołane np. opadami atmosferycznymi czy porywistym wiatrem. Podczas ich projektowania uwzględniania jest lokalizacja oraz najbliższe otoczenie. Na komfort cieplny wpływa przede wszystkim wysokiej klasy izolacja cieplna, która ogranicza straty energii. Bezpośrednio oddziałuje to na koszty utrzymania. Hala może zostać podzielona na sektory, tak aby organizacja pracy stała się łatwiejsza.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.0502 4.132
EUR 4.2067 4.2917
CHF 4.4591 4.5491
GBP 4.9737 5.0741

Newsletter