Inne

W Gdyni zakończył się właśnie drugi, ostatni dzień III edycji Forum Wizja Rozwoju. Największe wydarzenie gospodarcze w Polsce północnej odbyło się w dniach 24-25 sierpnia w Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte. We wtorek zrealizowano kolejne 33 panele z ekspertami różnych dziedzin w ramach 12 bloków tematycznych.

Forum Wizja Rozwoju to dwudniowe wydarzenie gospodarcze realizowane pod honorowym patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego. We wtorek w Gdyni odbyły się sesje w ramach bloków: Morska Energetyka Wiatrowa; Media; Gospodarka Narodowa; Technologia Innowacyjna; Ekonomia i Rynek Pracy; Edukacja, Badania i Rozwój dla Gospodarki; Inwestycje; Gospodarka Morska; Współpraca Gospodarcza; Forum Partnerów; Srebrna Gospodarka; Wyzwania. Udział w spotkaniach wzięli przedstawiciele biznesu, świata nauki oraz polityki.

Ważną rolę w programie konferencji, jak w latach poprzednich odegrały tematy dotyczące polityki senioralnej.

Wzorem ubiegłych lat zaplanowaliśmy oddzielny blok tematyczny, ujmujący szeroko pojętą problematykę polityki senioralnej – srebrną gospodarkę. Współczesny senior coraz bardziej odbiega od powszechnie utartego stereotypu osoby biernej, słabej czy zależnej. Dziś większość osób starszych aktywnie angażuje się w sprawy społeczności lokalnych, poszukuje nowych wyzwań, celuje w dalszy rozwój – mówiła Małgorzata Zwiercan, inicjatorka Forum Wizja Rozwoju. - Stwarza to szereg nowych zagrożeń, dlatego w tegorocznej edycji forum poruszaliśmy tematy dotyczące bezpieczeństwa osób starszych w przestrzeni społecznej. Mam nadzieję, że wnioski z dyskusji znajdą odzwierciedlenie zarówno w działaniach władz lokalnych, jak i państwowych.

Od poniedziałku w budynku Akademii Marynarki Wojennej Pomorskie Forum Kół Gospodyń Wiejskich. We wtorek odbyła się prezentacja kół i wręczenie nagród.

Kolejnym uroczystym momentem było zakończenie Hackatonu – maratonu programowania, który rozpoczął się pierwszego dnia forum. W rywalizacji wzięło udział 10 drużyn. Zwycięski zespół otrzymał nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych. Mecenatem wydarzenia był państwowy instytut badawczy NASK.

Przez dwa dni eksperci poruszyli szereg tematów istotnych dla gospodarki, postępu i rozwoju polskich produktów. W programie nie zabrakło nawet tematów poświęconych finansowaniu sportu.

Ważne jest nie tylko wsparcie profesjonalnego sportu, ale też myślenie o rozwoju dzieci i młodzieży. Dzięki temu wychowujemy kolejne pokolenia sportowców. Dla firm takich jak Grupa LOTOS to inwestycja długofalowa, ale jak pokazuje przykład polskiej kadry skoczków narciarskich – warto to robić – mówił Patryk Felmet, dyrektor ds. marketingu Grupy LOTOS.

Na panelach często pojawiał się też temat koronawirusa i jego wpływu na gospodarkę i funkcjonowanie przedsiębiorstw. Eksperci z największych polskich firm wymieniali się doświadczeniami i dobrymi praktykami.

W trakcie pandemii tak zorganizowaliśmy pracę w naszych zakładach produkcyjnych oraz biurach aby zachować ciągłość i dać komfort pracownikom. Dzięki szeregowi usprawnień reagujemy szybko, a tym samym odpowiadamy na potrzeby pracowników i klientów – mówiła Agata Górnicka, dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem PKN ORLEN SA.

rel (Media Support Group Sp. z o.o.)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.0845 4.1671
EUR 4.2992 4.386
CHF 4.6143 4.7075
GBP 5.1641 5.2685

Newsletter