Komitet Monitorujący Program Operacyjny „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”. zatwierdził sprawozdanie roczne za 2014 rok. Na specjalnie zwołanym posiedzeniu omówiono również stan realizacji programu PO RYBY 2007—2013.
W 2014 roku za najbardziej znaczące działania mające na celu usprawnienie zarządzania i wdrażania PO Ryby 2007-2013 uznano zmianę programu i przesunięcie środków finansowych do środków cieszących się największym zainteresowaniem.
Zgodnie ze sprawozdaniem w ramach osi priorytetowej 1 Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawarła 6537 umów i wydała tyleż decyzji, co pozwoliło na zakontraktowanie 98,47 proc. alokowanych środków. W osi priorytetowej 2 ARiMR zakontraktowała łącznie 1935 umów, co zapewniło zakontraktowanie 98,05 proc. alokowanych środków, a w osi 3 Agencja podpisała 318 umów o dofinansowanie na łączną kwotę stanowiącą 99,35 proc. alokacji przyznanej dla osi priorytetowej 3.
Natomiast Samorządy Województw w ramach Osi Priorytetowej 4 podpisały 5063 umów o dofinansowanie, co stanowi 99,09 proc. wykorzystania alokacji przewidzianej na tę oś. Oznacza to, że w 2014 r. nastąpił znaczny wzrost złożonych wniosków o dofinansowanie oraz podpisanych umów i zrealizowanych płatności.
W ramach 5 osi priorytetowej w 2014 r. podpisano łącznie 479 umowy i porozumienia, co pozwoliło na zakontraktowanie 70,00 proc. dostępnej alokacji.
W sprawozdaniu podkreślono, że wzmożona praca Instytucji Zarządzającej z Instytucjami Pośredniczącymi pozwoliła Polsce na nie utracenie żadnych środków finansowych zaplanowanych w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”.
Na podstawie art. 65 rozporządzenia Rady (WE) nr 1198/2006 z dnia 27 lipca 2006 r. Sprawozdanie roczne z realizacji w sprawie Europejskiego Funduszu Rybackiego Komitet Monitorujący przyjął uchwałę i zatwierdził Sprawozdanie roczne z realizacji Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” za rok 2014.
... jaki post taki komentarz
na ZUSy nie ma, bo za postojówki fury się kupowało.
Bieda w tych Mercach, Bejcach, Tuaregach
Więcej, więcej Panie Ministrze Więcej bo robić się oduczyliśmy
Pieniądze dostaną rybacy z regionu Herault, francuskiego departamentu, którego stolicą jest Montpellier. "Płatny urlop" potrwa 7 tygodni, przez ten czas populacja ryb ma się odnowić.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
Jak podaje francuska telewizja TF1 średnio na jeden kuter rybacki przypadnie dotacja w wysokości 100 o euro dziennie. O wypłatach miał zdecydować fakt, że spadek liczby ryb w wodach nie był spowodowany nadmiernymi połowami ale zanieczyszczeniem środowiska.
..nie w Moskwie, tylko w Petersburgu,
...nie mercedesy, a rowery
.....nie rozdają, a kradną
Panowie to jest link do naszej strony na której jest pismo z Departamentu Rolnictwa na nasze postulaty myślę że nie ma tu nic nowego a Panowie z Warszawy grają na zwłokę a My nie chcemy czekać na odpowiedz z Brukseli i oczekujemy na krótki termin spotkania w przeciwnym razie ogłaszamy POGOTOWIE STRAJKOWE I CZEKAMY 7 DNI a potem spotkamy się w Warszawie ale kupą mości Panowie !!!
ps. zapraszamy na forum dyskusyjne na naszej stronie chętnie wysłuchamy waszej opini
[link usunięty]
PortalMorski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.