Energomontaż-Północ Gdynia współpracuje przy wykonaniu konstrukcji stalowej modułu produkcyjnego (M3) na platformę Petrobaltic. Zlecenie obejmuje wykonanie konstrukcji stalowej (primary and secondary steel). Klient zamówił też w EPG wykonanie kolejnej konstrukcji dla modułu turbogeneratora (M4).
Pierwszy z zamówionych modułów to moduł produkcyjny służący do separacji ropy. Zgodnie z zamówieniem, konstrukcja stalowa modułu zostanie dostarczona w kilku częściach, co ułatwi transport konstrukcji.
W kolejnym etapie Energomontaż-Północ Gdynia wykona konstrukcję modułu turbogeneratora M4. Moduł ten składa się z czterech pokładów. Kontrakt zakłada dostarczenie scalonej części dolnej modułu (składającej się z pokładu 1 i 2) oraz oddzielnie pokładów 3 i 4. Cała konstrukcja będzie ważyć 176 ton i po wyposażeniu w urządzenia i instalacje zostanie zamontowana w części rufowej platformy Petrobaltic. Dostawę konstrukcji do zamawiającego planuje się na koniec stycznia 2016 r.
Współpraca EPG Grupą LOTOS przy budowie modułów procesowych to jeden z elementów przebudowy platformy Petrobaltic na morskie centrum produkcji ropy naftowej. Zgodnie z zapowiedziami Zarządu LOTOS Petrobaltic przebudowana platforma Petrobaltic będzie pracowała na złożu B8, zlokalizowanym w polskiej strefie ekonomicznej Bałtyku. Obecnie trwa wstępne wydobycie z tego złoża za pomocą platformy wiertniczej LOTOS Petrobaltic. Dzienne wydobycie ze złoża B8 wynosi 1,5 tys. baryłek i wzrośnie pod koniec roku do 3 tys. baryłek.
________________
Energomontaż-Północ Gdynia SA specjalizuje się w produkcji dla sektora offshore. Spółka ma w swym portfolio szereg projektów związanych z wykonaniem konstrukcji służących do wydobycia surowców z dna morskiego. EPG dostarczał konstrukcje na takie projekty jak: Moho Nord (podwodne konstrukcjedo eksploatacji złoża ropy położonego 75 km od wybrzeży Konga), Helix Q5000 (prefabrykacja wieży na platformę interwencyjną do obsługi podwodnych odwiertów) czy Aasta Hansteen (prefabrykacja urządzeń do zamocowania platformy wydobywczej do pola gazowego na Norweskim Szelfie Kontynentalnym).
rel (MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.)
Sprzedano wszystkie tereny pozwalające na rozwój firmy Msr Gryfia w kierunku budowy konstrukcji gdzie firmy giełdowe typu Vistal wykazują gwałtowny rozwój tego rynku., pomimo że analitycy Marsa mówią że jest źle na rynku.
PortalMorski.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.