Inne

W Niechorzu i Trzebiatowie 19 lutego 2019 r. odbyły się spotkania konsultacyjne dotyczące realizacji podmorskiej części gazociągu Baltic Pipe. Przedstawiciele Gaz-System omówili aspekty techniczne, środowiskowe i społeczno-ekonomiczne inwestycji oraz jej wpływ na funkcjonowanie społeczności lokalnych. W spotkaniach udział wzięli m.in. okoliczni mieszkańcy oraz władze samorządowe. W Rewalu 20 lutego odbyło się także spotkanie z przedstawicielami organizacji zrzeszających środowiska rybackie.

Podczas spotkań inwestora reprezentowali pracownicy merytoryczni i eksperci odpowiedzialni w spółce za realizację części podmorskiej projektu. Przedstawiciele Gaz-System zaprezentowali mieszkańcom aktualne informacje na temat etapu realizacji projektu Baltic Pipe, a w szczególności budowy i przebiegu podmorskiej części gazociągu wraz z wyjściem na ląd i stacją zaworową gazu w rozpatrywanych wariantach – Rogowo i Niechorze-Pogorzelica. Omówili także pierwsze wnioski wynikające z przeprowadzonej oceny oddziaływania gazociągu podmorskiego na środowisko.

Uczestnicy spotkań w Trzebiatowie i Niechorzu dyskutowali m.in. o tym, w jaki sposób budowa Baltic Pipe może wpłynąć na turystykę w rejonach nadmorskich oraz lokalną infrastrukturę. Poruszano także temat bezpieczeństwa – zarówno w kontekście budowy, jak i eksploatacji infrastruktury gazowej.

Celem spotkania w Rewalu było rozpoczęcie dialogu z przedstawicielami środowisk rybackich, interesariuszami istotnymi w kontekście realizacji podmorskiej części gazociągu. Rozmowy dotyczyły m.in. wpływu inwestycji na siedliska ryb.

Spotkania konsultacyjne nie były związane z prowadzonymi procedurami administracyjnym. Ich celem było podtrzymanie dialogu ze społecznościami lokalnymi i zapewnienie mieszkańcom oraz wszystkim zainteresowanym aktualnych informacji na temat przebiegu i realizacji projektu Baltic Pipe.

W spotkaniach wzięli także udział przedstawiciele podwykonawcy – firmy Ramboll odpowiedzialnej za przygotowanie dokumentacji projektowej, w tym niezbędnych badań środowiskowych i analiz technicznych oraz uzyskanie wszystkich niezbędnych zgód administracyjnych umożliwiających rozpoczęcie budowy gazociągu podmorskiego, które zgodnie z harmonogramem ma nastąpić w II kwartale 2020 r. W spotkaniu udział wzięli również eksperci spółki SDMI Doradztwo Inwestycyjne, podwykonawcy firmy Ramboll, która przygotowuje raport dotyczący oddziaływania projektu na środowisko naturalne. 

rel (Gaz-System SA)

0 Ekologia
A ta rura nie zaszkodzi ekologicznie Bałtykowi? Jak ta z Rosji...? Czy może jest bardziej ekologiczna? ;)
22 luty 2019 : 10:28 Mazur | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9694 4.0496
EUR 4.3066 4.3936
CHF 4.5812 4.6738
GBP 5.1585 5.2627

Newsletter