Za nami trzy edycje Międzynarodowego Kongresu Morskiego w Szczecinie. Wydarzenia, które narodziło się z potrzeb środowiska ludzi morza. Najlepiej znających jego wyzwania i potrzeby, a jednocześnie najbardziej doceniających siłę jaka tkwi w gospodarce morskiej.
Trzy razy spotkali się oni w Szczecinie by dyskutować, wypracowywać kierunki działań, wskazywać problemy. Naprzeciwko siebie usiedli praktycy i teoretycy, przedsiębiorcy i naukowcy, prawodawcy i ci, na których codzienne działania wpływa tworzone prawo. Efektem tych spotkań było spisanie wniosków i postulatów, które corocznie przekazywaliśmy na ręce rządu i które swoje odzwierciedlenie znalazły m.in. w Uchwale w sprawie polityki morskiej RP.
Zmiany ustawodawcze to jedne z ważniejszych, ale nie jedyne osiągnięcia kongresu. O sile organizowanego przez nas wydarzenia świadczą występujący na nim prelegenci. Podczas trzeciej edycji kongresu znaleźli się wśród nich m.in. sekretarze generalni takich organizacji jak Europejska Agencja Bezpieczeństwa Morskiego, Europejska Organizacja Portów Morskich, Międzynarodowa Rada Morska i Bałtyku, Międzynarodowa Organizacja Morska a także Europejski Koordynator I Korytarza Bałtyk-Adriatyk. Tak silna reprezentacja specjalistów pozwala nam na ułożenie ambitnego i kompleksowego programu, przekazującego wysoki poziom wiedzy, który uczestnicy mogą wykorzystać w swojej pracy zawodowej. W dniach 8-10 czerwca 2016 roku podczas 4. Międzynarodowego Kongresu Morskiego w Szczecinie poruszymy takie kwestie jak przemysł portowy, stoczniowy i żeglugowy, bezpieczeństwo na morzu, energetyka, ekologia, rybołówstwo, czy górnictwo morskie.
Na kongresie spotyka się około 1000 osób z Polski i Europy. Znacząca większość uczestników to stali goście, którzy wracają do nas co roku. Uczestnicy kongresu reprezentują kadrę zarządzającą średnich i dużych firm związanych z szeroko pojętą branżą morską. Możliwość nawiązania kontaktów, które zaowocują współpracą biznesową, to jeden z powodów, dla których odwiedzają nas znamienici goście. Dajemy im okazję do tych spotkań w czasie kongresu, lecz również podczas wydarzeń mu towarzyszących – debat, giełd kooperacyjnych, wieczornych spotkań.
Co roku wzmacniamy międzynarodowy aspekt kongresu. Wnioski z 3. Międzynarodowego Kongresu Morskiego zostały przedstawione w Brukseli europarlamentarzystom zaangażowanym w sprawy gospodarki morskiej. 4. Międzynarodowy Kongres Morski w Szczecinie będzie również jednym z oficjalnych wydarzeń polskiej prezydencji w Radzie Państw Morza Bałtyckiego.
4. Międzynarodowy Kongres Morski w Szczecinie
Data: 8-10 czerwca 2016
Miejsce: Opera na Zamku i Zamek Książąt Pomorskich
Cena: bilet normalny 500 zł / dla pracowników naukowych 250 zł
Rejestracji można dokonać tutaj >>>
Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej - Marek Gróbarczyk zaprasza na Kongres Morski
Poniżej podsumowanie trzeciej edycji wydarzenia: